Mededelingen van de maatschappelijk werkster (^NIEUWS 16 Het is in het leven nu eenmaal zo, dat we niet alles kunnen onthouden en daarom wel eens aan be paalde dingen herinnerd moeten worden. Dat is ook het geval, indien het gaat om algemene regelingen binnen en soms buiten het bedrijf. Wij willen u een drietal voorbeelden noemen. 1. Gezinsverzorging. Per 1 juni j.l. werd bekend gemaakt, dat het Willy Wilton-Fonds een nieuwe regeling heeft ingevoerd met betrekking tot de gezinsverzorging. Het is een regeling, die voor iedereen geldt. Bij plaatsing van een gezinsverzorgster in uw gezin draagt het W.W.-Fonds een bepaald deel van de financiële lasten. U krijgt per' verzorgingsweek een rekening aange boden, die afgestemd is op uw inkomen. De instelling voor gezinsverzorging heeft daartoe uw gemiddeld weekloon over de laatste 13 weken aan de loonadministratie opgevraagd en over dit gemiddelde loon wordt uw bijdrage vastgesteld. Op deze rekening staat niet het volle bedrag, maar slechts 40 van de totale kosten. De overige 60 wordt nl. rechtstreeks voor u door het W.W.-Fonds aan de betreffende instelling voor gezinsverzorging betaald. Voorbeeld: Uw netto inkomen is 100,— per week en u hebt 2 kinderen. Dan zou u moeten betalen 4,50 per dag en per week 22,50. U krijgt ech ter slechts een rekening over 40 van dit bedrag en u betaalt derhalve 9,per week. Het W.W.- Fonds betaalt de resterende 13,50 per week voor u. Indien u georganiseerd bent, kunt u bovendien bij uw vakorganisatie een gedeelte van de 40 die u zelf betaalt, vergoed krijgen, indien u daartoe een aanvraag indient. Wat u echter zelf moet blijven doen is het vol gende Voorzien van een doktersattest, moet u zelf een aanvraag indienen bij een bepaalde instelling voor gezinsverzorging en het begin en het einde van de verzorgingsperiode aan de afdeling Maatschappe lijk Werk melden, (mevr. Valk, tel. 3191). Wij willen u er nog eens op wijzen dat het voor de betreffende instelling van belang is dat zij fi nancieel gesteund wordt door donaties. Dit houdt echter niet automatisch in, dat u bij de eerste aan vraag onmiddellijk hulp krijgt. U krijgt echter altijd hulp, wanneer er op dat moment een ge zinsverzorgster ter beschikking is. 2. Het aanvullingsfonds van het ziekenfonds. Het is niet voor alle mensen vanzelfsprekend om lid van een aanvullingsfonds te zijn. Je staat er pas bij stil als je plotseling hoort, dat er op school, op kantoor, of in de werkplaats een besmettingsbron is geconstateerd en er enkele men sen naar een sanatorium gestuurd worden met alle kosten van dien. Zij, die in zo'n geval verzekerd zijn, zullen zich realiseren welke financiële voordelen zij hebben, met deze extra betaling van pl.m. 10 cent per week. 3. De W.A. verzekering. Door de schuld van uw zoon is er op zijn school een ongeluk gebeurd. U krijgt de rekening thuis en u moet betalen. De werkster laat een bloempot uit uw vensterbank vallen, precies op het hoofd van een voorbijgan ger; het slachtoffer moet naar het ziekenhuis en de rekening wordt u gepresenteerd, want het is uw werkster. Uw dochtertje speelt op straat en haar bal rolt over het fietspad. Een wielrijder komt hierdoor te vallen en loopt een schedelbasisfraktuur op. Ook in dit geval bent u de verantwoordelijke persoon. Een verzekering tegen Wettelijke Aansprakelijkheid kost pl.m. 10,— per jaar. Met zo'n verzekering bent u tegen dit soort gevallen veilig gesteld voor financiële konsekwenties. Bent u niet verzekerd, dan zou u in bovengenoem de gevallen zelf moeten betalen en in sommige ge vallen zou het jaren kunnen duren, alvorens het door u te betalen bedrag is aangezuiverd. Er is ook niet één sociaal fonds, dat in zulke situaties bij springt. De praktijk heeft ons geleerd dat veel nood voor komen kan worden als men het bestaan van deze regelingen kent. Wij meenden dan ook, dat het van belang is om u op deze punten opmerkzaam te maken.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 18