CURSUS BIJSCHOLING HECHTEN EN BRANDEN SLUIT AF MET 33 GESLAAGDEN 19 (^NIEUWS De juist beëindigde bijscholingscursus ..Hechten en Branden" heeft als resultaat gehad, dat 15 werk nemers het diploma „Hechten" en 18 het diploma „Branden" verwierven. Dit waardevolle papier werd hun op 7 juni in de cantine van het Hoofdkantoor door de heer D. A. van Woerkom, bedrijfsleider afdeling Koperslagerij-Fitterij, uitgereikt. Vooraf hield hij namens de directie een toespraak tot het aanwezige gezelschap, waaronder - buiten de geslaagde cursisten - verscheidene leidinggeven den uit het bedrijf. Na een hartelijk felicitatie woord zei de heer Van Woerkom: „Alvorens tot het uitreiken van de diploma's over te gaan, wil ik u gaarne iets zeggen. Deze cursussen hebben nog steeds de warme belangstel ling van leiding en werknemers. Er komen telkens veel aanvragen tot plaatsing binnen en de cursus sen voorzien in een behoefte. Het verheugt ons, dat wij wederom met deze bij scholing resultaat hebben geboekt en heden aan 33 cursisten het diploma kunnen uitreiken. Dit is voor u persoonlijk een felicitatie waard omdat gij uw kennis hebt verrijkt en uw vakbekwaamheid hebt uitgebreid. Het moet u ook genoegen doen, dat u, uit vrije wil iets gepresteerd hebt. Dit zal uw gevoel van eigenwaarde versterken. Ook voor het bedrijf is het belangrijk als het medewerkers bezit, die bereid zijn door het volgen van deze cursussen hun vakbekwaamheid uit te breiden. De productiemethoden worden er door verbeterd en dit leidt uiteindelijk weer tot een sterkere concur rentiepositie." De heer Van Woerkom zeide verder, dat bij vorige diploma-uitreikingen het belang van de verwor ven kennis werd belicht vanuit scheepsbouwoog- punt, maar „het geldt eveneens voor de installatie- en onderhoudsafdeling. De evolutie in de scheeps bouw, welke na de oorlog hier eerst goed op gang kwam, heeft zich ook voltrokken op deze terreinen. Steeds meer gaat men over op lasverbindingen, zowel voor lage als voor hoge druk, alsmede in de overige constructiebouw; zulks i.v.m. de hoge eisen, die men heden aan deze verbindingen stelt en met betrekking tot de kostenbesparende factor. Vanzelfsprekend ver anderde hierdoor de aard van de werkzaamheden en de lasser werd één van de belangrijkste figuren. De groep mensen, die nu in staat is een bepaald werk stuk of onderdeel van een schip geheel gereed en gehecht af te maken, zorgt er nu voor, dat de lasser het werk zonder stagnatie kan aflassen. Daardoor kan de gehele groep met minder tijdver lies werken en dit zal onherroepelijk tot productie verhoging leiden. Daarom dus is deze opleiding zo belangrijk." Vervolgens dankte spreker allen, die het mogelijk hebben gemaakt de cursus te houden en richtte zich daarbij nog in het bijzonder tot de instruc teurs, de heren L. Prins, A. Schot (cursus Hech ten), L. Noordzij en M. Verhaeren (cursus Bran den). Zij ontvingen een stoffelijk blijk van waar dering, evenals de heer P. Meijer. Eén der geslaagde cursisten, de heer B. W. F. Marcus, sprak als tolk van de geslaagden een dank woord tot de instructeurs, tot hen, die zijdelings bij het opleidingswerk waren betrokken geweest en aan het adres van de directie. Vervolgens gaf hij zijn visie op de pasgeslaagde cursist, die met zijn nieuw verworven kennis het bedrijf ingaat en dan nog wel eens zal kunnen falen, maar „toch loopt met deze verworven kennis het werk vlotter en wij voelen ons iets meer waard dan voorheen. Niemand kan ons dan kwalijk nemen als wij zullen trachten dit meer-waard-zijn in geld om te zetten. Ik realiseer mij hierbij, dat dit met de

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 21