IN MEMORIAM yjö) NIEUWS 20 13-5-1962 J. TERTOOLEN (88 jaar), tim merman (oud-werknemer) circa 35 dienstjaren. 16-5-1962 J. VAN HOU WELINGEN (75 jaar), laatstelijk onderbaas SB. Nwb. (oud-werknemer) - circa 40 dienstjaren. 16-5-1962 N. LOURENS (76 jaar), bank werker (oud-werknemer) - circa 16 dienstjaren. 21-5-1962 J. SWANEVELD (54 jaar), bankwerker - circa 20 dienstjaren. 30-5-1962 H. DE PATER (63 jaar), laatste lijk baas afd. Buitenb. NWB. - circa 44 dienstjaren. 6-6-1962 A. G. M. KRAAYEVELD (59 jaar), chef Werkvoorbereiding M.F. - circa 44 dienstjaren. 11-6-1962 J. VAN NUS (84 jaar) portier - (oud-werknemer) circa 26 dienst jaren. Met leedwezen geven wij kennis van hun over lijden. Hun nagedachtenis zal door ons in ere gehou den worden. werkclassificatie moeilijk is". Spreker is ook van mening, dat voor iemand, die is ingedeeld in een bepaalde werkklasse en die dan in het bezit komt van deze diploma's, de chef de weg zal moeten zoeken om de persoon in kwestie in staat te stellen deze extra verworven kennis in een hogere functie in praktijk te brengen. „Heren van de staf, vergeet niet, dat deze men sen hebben getoond er iets voor over te hebben om vooruit te komen. Laat deze lust tot uitbreiding van vakkennis niet uitsterven, maar laat deze le vend blijven. Dan pas zal deze scholing zijn, wat ze moet zijn: In het belang van ons allen, in het belang van onderneming en werknemers," aldus ein digde de heer Marcus. De heer B. Blommers feliciteerde als secretaris van de Ondernemingsraad de geslaagden en hij had in de rede van zijn collega O.R.-lid enkele opmer kingen gehoord, die anderen misschien ook hadden willen zeggen, ',maar", zeide spreker, „al is er geen direct materieel voordeel uit een verworven diploma te behalen, toch is de wil om iets erbij te leren al een zeer belangrijk bezit voor de mens." Spreker memoreerde vervolgens de gang van za ken in sommige vakken: vroeger hoogaangeschre- ven staande, nu „gediscrimineerd". Dit proces blijft doorgaan door de steeds verdergaande ontwikkeling in de techniek. Iedereen moet nu proberen „bij te blijven Wij mogen de hoop uitspreken dat er in de toekomst mogelijkheden zijn, waardoor de waarde van een bepaald diploma beter tot uiting zal komen. Tot de aanwezige chefs zei de heer Blommers: „Als het zo ver mocht komen, gedenk dan diege nen, die hebben getoond meer van hun beroep te willen maken en zich daarvoor daadwerkelijk heb ben ingezet. Wij hebben een vooruitstrevende di rectie, die zeker met een en ander rekening zal wil len houden, als de mogelijkheden er zijn." Als laatste spreker nam de heer G. J. Klüte het woord. Hij was van mening, dat er begrip be staat voor de verlangens van hen, die hebben ge toond hun vakbekwaamheid te willen uitbreiden. „Voorbereidende maatregelen zijn er al getroffen en daarbij gaat het erom mogelijkheden te schep pen om mensen zoals u tegemoet te komen, aldus de heer Klüte. De geslaagde cursisten zijn: Diploma Hechten P. Appeldoorn D. Blom W. C. Cappello K. den Hartog G. H. Huiskens C. Korpel J. Kuiters H. Letterie G. P. van den Nagel F. Norder H. A. Paalvast A. van Rij C. van Straten J. van Toor J. H. L. J. Tromp Diploma Branden M. Adriaanse A. den Breems J. F. Dames M. van Erkel C. P. Hagen J. van Hengst A. J. Kanters A. Koolmees B. W. F. Marcus T. A. Reigersberg J. A. Rykuiter J. Schot A. Smit D. Smits S. A. den Tuinder P. Vrijenhoek D. Walthie C. P. Zagwijn

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 22