VERKEERSTIP VAN DE ANWB: BROMFIETSER, BEL BIJ HET INHALEN DE FEESTMUTS OP 23 De heer F. Sparreboom is als Veiligheidsinspecteur vanzelf sprekend verheugd over het behaalde succes van deze groep. Ook hier zijn van toepassing de zegswijzen, dat alle begin moeilijk is en dat men aldoende leert. Het is nl. gebleken, dat er in volgende competities intensiever wordt gestreden en er is een vlotter verloop geconstateerd. Hij hoopte, dat het waarderingsgeschenk - de 4-kleuren ballpoint met inscriptie - steeds zal doen helpen herinneren aan: Punt 1 Veiligheid. Overigens was dat nog wel nodig, want van 1947 tot en met I960 was het percentage ongevallen in de afdeling Onderhoud 11% terwij] het in 1961 steeg tot 12% per 100 arbeiders. Ofschoon dit laatste cijfer 2 beneden het werfgemiddelde lag, bewees het, dat de strijd tegen ongevallen ononderbroken en overal moet worden voortgezet in naam van de menselijkheid. Namens de groep dankte de heer Kuypers voor het geschenk en hij zeide, dat men in het begin van de competitie de opzet ervan niet dadelijk algemeen kon waarderen. Nu is dat wel anders, want vaak hoort men de waarschuwing: Let op de rode lamp op het scorebord!! „Ik hoop, dat onze groep zonder onderbreking doorgaat naar de eindstreep, d.w.z. naar de 250 dagen veilig werken en zeg dus alvast optimistisch: tot over 75 dagen," aldus besloot dit Ondernemingsraadslid. De heer F. Burger, in de Plaatwerkerij beter bekend als Frans, is 65 jaar geworden en heeft dus afscheid genomen. Niets bijzonders, zult u zeggen. Het komt wekelijks voor dat iemand afscheid neemt. Maar bij dit vertrek bleek weer eens duidelijk, dat men iemand, die altijd tot helpen gereed stond, die zijn arbeid naar behoren opgewekt vervulde en goed bij zijn supe rieuren stond aangeschreven, niet zó maar Iaat vertrekken. Dan moeten er geschenken aan te pas komen, dan wordt een ouwe krant tot feestmuts gevormd, er wordt „gerede voerd en het is feest gedurende de gehele schafttijd. Frans, de kraandrijver-transporteur, is ook zo iemand en hij zal zijn afscheidsdag niet gauw vergeten. Hij was er van onder de indruk en hij kon maar moeilijk zijn gevoe lens verbergen, toen hij zijn kameraden wilde bedanken. Hij had ook best nog een poosje willen blijven werken, heeft hij gezegd, maar hij begreep wel dat dit buiten de re- 'S' Hartelijk bedankt Steeds meer bromfietsen bevolken de rijwielpaden en het is daarom wel ge wenst dat er tussen de bromfietsers en fietsers een goed samenspel bestaat. ïo is bijvoorbeeld niet iedere fietser ge waarschuwd door het motorgeluid van een achter hem rijdende bromfietser, zegt de ANWB. Daarom zal een bel- signaal van die bromfietser de voor hem rijdende fietser erop attent maken dat hij wil inhalen. Als het fietspad nu smal is en er rijden twee fietsers naast elkaar, l'aat dan een van de twee achter gaan rijden om de bromfietser de gelegenheid te geven rustig in te halen. Bromfietsers die in eikaars „kielzog" rijden, het kunnen er soms twee, maar ook heel vaak meer zijn. doen er verstandig aan om allemaal even te bellen wanneer zij op het rij wielpad rijdende fietsers of langzaam rijdende collega-bromfietsers gaan in halen. Hierdoor zullen degenen die in gehaald worden gewaarschuwd zijn, dat meer bromfietsers van plan zijn hen te passeren. FIETSERS uitwijken naar rechts of achter eikaar gaan rijden VfCLTlANWHl

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 25