VERENIGING FOTOWEDSTRIJD 1962 A fdeling Fotografie NIEUWS 28 Prijzen voor de beste foto's en dia's Het is voor de betrokken jury zeker een moeilijke opgave geweest om uit de seizoen-foto-oogst (1961/62) de prijswinnaars in de zwart-wit foto's en de dia's aan te wijzen. De twee jury leden (één lid van de Vlaardingse en één van de Schiedamse Fotoclub) zijn er echter in geslaagd uit de vele en goede inzendingen de beste op te spo ren. Het hoofdbestuur had voor beide groe pen 3 prijzen beschikbaar gesteld, t.w. een eerste prijs van 15,een twee de van f 10,en een derde van 5,—. Winnaars in de groep zwart-wit foto's waren: de heer K. U. E. Svensson, eerste prijs de heer M. Kooij, tweede prijs de heer A. Engels, derde prijs. De heren J. Elvers, K. U. E. Svensson en C. W. P. C. de Koning ontvingen in de inzending dia's respectievelijk de eerste, tweede en derde prijs. Het hoofdbestuurslid, de heer J. Aarnoudse reikte de prijzen uit en ook hem leek het buitengewoon moeilijk, de juiste keuze te maken. Bloemencorso Aalsmeer. Van deze gebeurtenis had de heer En gels een serie dia's gemaakt, welke na de prijsuitreiking vertoond werd. Vermoedelijk was het slechte weer hier en daar als spelbreker opgetreden. Over enkele opnamen ontstond een in teressant dispuut over belichtingsvraag stukken. Er waren zeer fraaie opnamen te zien. De kleurenweelde en de soms uitzon derlijk mooie en karakteristieke bloem- versieringen en uitbeeldingen op de deelnemende wagens kwamen op ver scheidene plaatjes goed tot hun recht. Na de pauze vertoonde de heer De Koning een hoeveelheid dia's, die dui delijk bewijst, dat deze natuurliefheb ber de vele mooie plekjes in Neder land weet te vinden en op de juiste manier weet vast te leggen. Een tocht door Noord-Holland. Het was een kleurige en fleurige reis, waarmee het gezelschap werd verrast. De waarnemingen beperkten zich niet tot de natuur alleen. Oude bouwwer ken, molens, boerderijen en - vanzelf sprekend - hier en daar de techniek, wisselden af met prachtige hoekjes, op genomen in de vrije natuur. Ook de humor ontbrak niet. „Op deze molen zijn twee gasten boeken: één ervan is in leer gebonden voor de buitenlandse bezoekers en het tweede is een gewoon schrift voor ons In een bepaald museum viel het oog van de heer De Koning op een meer dan 200 jaar oude bekendmaking. Toe stemming om dit vast te leggen moest wel van een ver uit de buurt zijnd Be stuur komen, maar „hij kon zijn gang wel gaan". De heer De Koning beloofde een foto te zullen doorzenden. Het antwoord luidde: „Dat stellen wij bijzonder op prijs, meneer, want wij hebben er nog min stens 200 liggen. Waar wilt u nu heenNaar Zeeland? Ook in deze provincie heeft deze „ja ger op kleuren" veel wetenswaardigs geschoten. Tot in Zeeuws-Vlaanderen toe. Op deze wijze Nederland zien en leren kennen is voor een toeschouwer, ge zeten op zijn stoel, een prettige bele venis, maar „er gaat veel tijd in zitten, alhoe wel, ik heb nog plannen om nog meer provincies op deze wijze vast te leg gen", zei de heer De Koning. De afdeling Fotografie van onze Personeelsvereni ging heeft voor werknemers van ons bedrijf een foto wedstrijd uitgeschreven. Er kunnen zwart-wit foto's en kleurendia's worden in gezonden tot een maximum van 3 stuks per inzender (zwart-wit foto's minimum formaat 9 x 14 cm). Voor beide soorten worden drie prijzen uitgeloofd, bestaande uit waardebonnen of artikelen. Het onderwerp is: „Vakantie" en dit in de meest uit gebreide en algemene zin. De beoordeling zal geschieden door een jury, die is samengesteld uit amateur-fotografen. Over de einduitslag, die bindend is, kan geen cor respondentie worden gevoerd. De ingezonden foto's moeten duidelijk voorzien zijn van naam, adres en contr.- of adm.nummer van de inzender. De inzending sluit op 1 november 1962. De uitslag zal in het W.F. Nieuws worden bekend gemaakt. Voor de inzenders van kleurendia's zal op een nader te bepalen datum een projectie-avond worden ge houden. Leden van de afdeling Fotografie zijn van deelne ming aan deze wedstrijd uitgesloten. Inzending: In gesloten enveloppe. Op de buitenzijde vermelden: Fotowedstrijd 1962 aan: Redaktie W F. Nieuws, Personeelsadministratie. Ingezonden foto's en dia's worden uiterlijk anderhal ve maand na de sluitingsdatum teruggezonden.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 30