Afdeling Harmonie Afdeling Hengelsport Afdeling Voetbal 29 ^NIEUWS En dit houdt - naar wij hopen - ook voor ons een belofte in De heer A. Haas, voorzitter van de fotoclub, opende deze prettige bijeen komst en sloot met dankwoorden aan het adres van hen, die aan het welsla gen hadden medegewerkt. Op zaterdag, 9 juni, is de Harmonie naar Sl'iedrecht geweest, om daar een concert te geven. Dit ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan der Harmonie „Crescendo" aldaar. Door bijzondere bindingen aan „Cres cendo" werd dit concert door onze Harmonie ter gelegenheid van dit ju bileum aangeboden. Het concert werd begunstigd door bij zonder mooi weer, hetgeen al iets bij zonders is in deze tijd. Voor de aanvang werd ons korps toe gesproken door de voorzitter van „Crescendo", de heer Kros jr. Deze heette allen hartelijk welkom en dank te met bijzonder hartelijke woorden on ze Harmonie voor dit aangeboden concert. Na de Harmonie succes toege wenst te hebben, werd precies te 20.00 uur het concert onder leiding van de heer Jansen met de mars „Hoch und Deutschmeister" begonnen. De ouverture „L'Italienne en Alger" werd vervolgens ten gehore gebracht. De heer L. M. van Os gaf een gave vertolking van „Fantasie voor altsax" van de heer Joh. F. Pala, hetgeen door een aandachtig gehoor bijzonder werd gewaardeerd. De Oklahoma selectie, „Marching for Trumpets" en „Mars der Medici" be sloten het concert voor de pauze. In de pauze gaf onze drumband een show, d.m.v. een korte mars in de om geving. Na de pauze werd door de Harmonie in haar geheel, d.w.z. orkest en drum band, een taptoe uitgevoerd van onge veer 45 minuten. De taptoe en het concert vonden bij het Sliedrechtse publiek grote bijval. Na een dankwoord door de voorzitter van „Crescendo" werd om pl.m. 11 uur de terugtocht aanvaard. Onze Harmonie kan terugzien op een bijzonder prettige avond. Het Bestuur. De afdeling Hengelsport belegde op 19 mei een contactavond en hierover bericht de secretaris ons het navolgen de: Het is een nuttige en prettige avond geworden en de wegblijvers hebben veel gemist. De voorzitter opende met een wel komstwoord en begroette in het bijzon der de afdeling Klaverjas en de heren Nieuwenhuizen (uit Delft) en C. de Wit. Hij vond het jammer, dat onze uitnodiging aan Cincinnati daar erg ongelegen kwam, zodat deze vereni ging niet aanwezig kon zijn. Van ons Hoofdbestuur was bericht van verhin dering binnengekomen. Van de uit 4 delen bestaande film werd na het openingswoord het eerste deel gedraaid, waarna een dansje volg de en een stukje muziek ten gehore werd gebracht door de dames v. d. Velde. Vervolgens werd het tweede gedeelte van de film vertoond. Deze film geeft interessante beelden over het wedstrijd vissen, het uitzetten van vis, het vissen met netten en hengels en het schoonmaken van sloten. Ook komt er een jeugdwedstrijd en een wedstrijd voor ouden van dagen in voor. Het vissen op en vangen van snoek is wel een van de meest interes sante opnamen. In deze tijd van veel herrie en lawaai is het een verademing om eens een keer naar een stomme film te kijken; nergens naar luisteren, alleen maar kijken. Aan het einde van de avond kregen de dames v. d. Velde dankwoorden en bloemen voor hun bijdrage aan het welslagen van deze bijeenkomst. De afdeling Hengelsport heeft op za terdag 2 juni met veel succes in en op het Brasemermeer haar eerste concours gehouden. Niettegenstaande er een koude noordenwind stond en er een regenbuitje viel, was de stemming in de bootjes prima. De vangst was niet wat men ervan ver wacht had, maar was toch nog rede lijk goed te noemen. De afdeling hoopt 15 september a.s. weer naar dit vister- rein te gaan. De uitslag voor de eerste 5 luidde: 1. H. v. d. Velde 21 stuks 1455 2. J. de Kok 17 stuks 1300 3. J. Broos 12 stuks 1265 (de zwaarste vis, 615 gr.) 4. F. de Houting 21 stuks 1215 5. W. den Broeder 7 stuks 1155 In totaal werden er 144 stuks met een totaal gewicht van 12.285 gram gevan gen en daarna weer in het water terug gezet. EERSTE ELFTAL PROMOVEERT Ter gelegenheid van het behaalde kam pioenschap van ons le elftal, zullen bestuur en spelers recipiëren op za terdag 19 mei 1962, van 14-00 tot 16.00 uur, in ons Clubgebouw op de werf te Schiedam, ingang Vlaardinger- dijk. Het Bestuur Voetbalvereniging W.F. En daar zaten ze dan: bestuur en spe lers! In de bloemen, want vele zuster- afdelingen hadden het, naast persoon lijke gelukwensen, „met bloemen ge zegd". Ook van vele andere zijden wa ren bloemstukken aanwezig. Verscheidene sprekers droegen het hart op de tong en waren gul met goede raadgevingen t.a.v. de toekomst. Ook hoopten zij, dat onze afdeling Voetbal de moeilijkheden met betrekking tot een geschikt eigen terrein spoedig te boven zou zijn. Namens de Schiedamse scheidsrechters- vereniging sprak de heer L. Schotting en hij bracht tevens de gelukwensen over van de K.N.V.B. afdeling Rot terdam. „Er was," zei de heer Schotting, „in vorige jaren in de Voetbalvereniging W.F. duidelijk een teruggang waar te nemen. Deze inzinking bent u nu te boven gekomen en dit is zeer bemoedi gend voor de toekomst." De heer A. de Jong vertegenwoordigde de S.B.L.O. en sprak ook namens de Sportraad hartelijke woorden. Als derde spreker voerde onze oud werknemer, de heer H. M. van Lith het woord als vertegenwoordiger van de K.N.V.B. consuls. In een gesprek met de voorzitter van de afdeling Voetbal, de heer G. P.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 31