3 (JJ|) NIEUWS dat niet altijd en overal de innerlijke roerselen van de mens uitbeeldt, hoe schoon en krachtig sommi gen de taal ook weten te gebruiken. Als woorden inderdaad alles zouden zeggen, dan waren de ogen, de lach, de handdruk, de gebaren en soms het zwijgen en de traan overbodig. En zijn het niet juist deze menselijke uitingen en eigenschap pen, die kracht bijzetten aan het gesprokene en die door hun sterkere bewogenheid het woord kun nen overtreffen? Het is duidelijk, dat men een dienstverband van meer dan een halve eeuw niet op een bepaalde dag op een bepaald uur plotseling vergeet, in welke functie men ook werkzaam is geweest. Des te moei lijker zal dit zijn, als men zich - zoals de heer Van Daalen - van aankomend tekenaar tot de hoog ste leidende functie in het bedrijf heeft opgewerkt. Dan is er sprake van een verbondenheid, die ver uitgaat boven de normale binding aan een onder neming. Dan groeien er tussen zo'n functionaris en zijn collega's, zijn naaste medewerkers, de klanten en vele anderen, verhoudingen, die bij een afscheid niet plotseling verbroken worden. Zij zijn van blij vende betekenis geworden. Daarom is het moeilijk zich voor te stellen, dat hier een afscheid in de werkelijke zin van het woord heeft plaatsgevonden. Aan beide zijden van die afscheidsstreep zal voor het begrip „ver geten" geen plaats zijn. Trouwens de heer Van Daalen blijft door zijn Voor het laatst even poseren Commissarisschap aan de onderneming verbonden, zij het op grotere afstand en hij zal op rustiger manier de gang van zaken blijven volgen. Naar velen hopen nog zeer lang. Af scheidsdemonstratie voor de heer van Daalen van de sleepboten Wiltons Engineering and Slipway Company

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 5