Ongeluk of iets anders? (^NIEUWS 4 Het personeel neemt afscheid Op 25 mei heeft net personeel afscheid genomen. In de kantine van het Hoofdkantoor hebben drie sprekers het woord gevoerd. Als eerste hield de heer B. Blommers, secretaris van de Ondernemings raad, een toespraak waarin hij er o.a. op wees, dat het voor een groot deel aan de heer Van Daal en te danken is, dat het bedrijf thans groot en sterk is. Gedurende zijn 53-jarig dienstverband heeft de heer Van Daalen zijn beste krachten gegeven. Spreker vond het een gelukkige omstandigheid dat de binding met de werf, door de benoeming van de heer Van Daalen als lid van de Raad van Commissarissen, blijft bestaan. De heer Meeuwisse, die na de heer Blommers sprak, legde bijzondere nadruk op de initiatieven, die de heer Van Daalen in de naoorlogse jaren heeft ont wikkeld en gewaagde van het stempel, dat de heer Van Daalen door zijn eigenschappen op het bedrijf heeft gedrukt. Hij hoopte, dat de heer Van Daalen als initiatiefnemer voor de bouw van dok 8 t.z.t. bij het inbedrijfstellen aanwezig zal kunnen zijn. Met recht en trots zullen wij dan de woorden van Winston Churchill - zij het in enigszins gewij zigde vorm - kunnen herhalen: „You gave us the tools, we shall finish the job". Tenslotte sprak de heer Woltjer hem als collega namens het gehele bedrijf toe en memoreerde o.a. de activiteiten, die de heer Van Daalen nog na zijn 50-jarig jubileum in 1959 met betrekking tot be langen in het buitenland heeft ontwikkeld. Met de zorg voor de financiën van de onderneming en en kele commissariaten betekent dit een veel omvat tende taak. De heer Woltjer eindigde met de woorden: „Dank voor alles wat je deed". Uit het antwoord van de heer Van Daalen. „Als ik hier om mij heen kijk en al de mensen zie, die op een langdurig dienstverband kunnen terug zien, ben ik geneigd een terugblik te werpen. Het is echter beter mij tot het heden te bepalen en dan kan ik u zeggen dankbaar te zijn, nu ik kan vertrekken na een periode van intensieve opbouw en de consolidatie van het bedrijf. De blijvende directieleden hebben de taak om de tijden, die komen, onder ogen te zien en de pro blemen, die er ongetwijfeld zullen komen, op te lossen. Er zijn mensen, die mij hebben gezegd, dankbaar te zijn voor hetgeen ik wel eens voor hen heb mo gen doen. Die dank kan men dan het beste de monstreren door zich te blijven inzetten voor de belangen van de onderneming. Deze wijze van ontvangen en geven is - als een soort van twee richtingsverkeer - onmisbaar in een goede samen leving. Ik dank de drie sprekers, die het kort hebben ge maakt, maar tevens in hun toespraak toch veel hebben verwerkt en wens u allen tenslotte het aller beste toe." Eén onzer personeelsleden, die - als vele anderen - voor zijn werk op het werfterrein een dienstrijwiel in de bekende kleur in bruikleen bezit, heeft daar mede iets zeer eigenaardigs beleefd. Als u allemaal (behalve één) even verder leest, kunt u van dit duistere geval kennisnemen. Die „één" behoeft dat niet te doen, daar hij - met enkele insiders - de geschiedenis wel zal kennen De fiets was nieuw en pas korte tijd onder het be heer van het personeelslid. Op zekere middag had hij het rijwiel nodig. Het was echter niet op de vas te standplaats aanwezig. Eén zijner assistenten - een ware Sherlock Holmes - vond na enig zoeken het karretje terug. Niet meer in de oorspronkelijke gave staat, maar vrijwel gesloopt: krom frame, kapot slot, verbogen voorvork en lekke achterband. Nu kunnen wij ons voorstellen, dat iemand een uitgesproken hekel heeft aan een bepaalde kleur. Dat geeft echter niet het recht een rijwiel, gelakt in die kleur, op deze wijze te behandelen. De be strijding van kleuren pleegt men in ons land op vreedzame en democratische wijze te doen. Wij zouden die „één" willen verzoeken zich ken baar te maken om te kunnen vaststellen in hoe verre hier sprake is van schuld. Het zou nl. eén ongeluk kunnen zijn. Waarom, vragen wij ons af, heeft de betrokkene zich niet gemeld, als er sprake is van een ongeluk of van een ongelukkige samenloop van omstandig heden?

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 6