«JUBILEUMVIERING (toen en nu) 5 NIEUWS „Dat wij nu op deze wijze het jubileum van onze werknemers vieren is mede een gevolg van het feitdat in de loop der jaren op de manier zoals dit vroeger gebeurde, gezonde kritiek is uitge- oef end." Dit zeide ir B. Wilton onder meer toen hij op 25 mei de maan delijkse bijeenkomst van jubilarissen opende. Hij had n.I. voor deze gelegenheid de geschreven geschiedenis van het Wilton- bedrijf er nog eens op nageslagen. Daarin stond ook opgete kend hoe in vroeger jaren werd gejubileerd. Dit kwam er op neer dat het met een 25-jarig dienstverband nog van de per soon afhing of er inderdaad „iets aan werd gedaan". Met een 40-jarige dienst „werd het wat", maar pas als men 50 jaren lang aan de zaak verbonden was geweest, dan was er werkelijk reden tot feestvieren. „Dan trok men alle registers open en zelfs de Harmonie moest er aan te pas komen", aldus ir Wilton. Dit alles is nu veranderd. Alle jubilarissen krijgen nu dezelfde waardering van het bedrijf. Uit de fouten door' anderen begaan kan men lering trekken en dit leidt uiteindelijk tot betere ver houdingen. Zonder spanningen en fouten is echter een maat schappij met denkbaar, maar gezonde kritiek is er om tot een zo goed mogelijk samenspel te komen. Men blijft van elkaar leren. Spreker dankte, zoals gebruikelijk, de 25 jubilarissen voor het geen zij ten bate van het bedrijf hadden verricht en betrok in zijn dankwoord ook de aanwezige echtgenoten. De uitreiking van de jubileumgeschenken ging vergezeld van een persoonlijke gelukwens. Na het kopje koffie met gebak was de rust voor jubilarissen en hun dames gedaan. Alle andere genodigden kwamen hen de hand drukken en er ontstond een gezellig geroezemoes in de feestelijk versierde kantine. Onze fotograaf verscheen schietvaardig ten tonele en vertelde zijn slachtoffers hoe hij het hebben wilde: eerst de jubilaris alleen en dan „onder geleide" op de foto. Tenslotte: per auto huiswaarts tot maandag.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 7