UIT DE IDEEËNBUS 9 J» NIEUWS „Daar heb ik nu zo lang voor gespaard," zei de verdwaalde passagiere droevig en ter neergeslagen. Onder luid applaus van onze oud-werkne mers in bus 2 besliste de heer Van den Broek aldus: „Als u zin hebt, dan gaat u vandaag met ons mee i.p.v. naar Oisterwijk en ik hoor vanavond wel hoe u het bij ons gehad hebt". Wij vernamen naderhand dat het voor onze gast een prima dag is geworden. Voor hen, die de tocht per bus aanvingen, stond in Ouwehands Dierenpark te Rhenen spoedig de koffie met gebak klaar. Na be zichtiging van deze prachtig aangelegde dier gaarde werd daar de warme maaltijd ge bruikt. Het vervolg van de reis - naar Tiel - bracht het gezelschap wederom in kennis met de onvolprezen Betuwe. Bouw- en wei land, boomgaarden en lieflijk verscholen tus sen boomgroepen de torentjes in de verte. Geen op en bij elkaar gepakte huizenblokken om je heen, die alle uitzicht belemmeren. In Tiel aangekomen, kon de wisseling van boot- en busreizigers vrijwel direct plaatsvin den, want de „Erasmus" was reeds aangeko men. De gebruikelijke begroetingen tussen de ken nissen in beide groepen varieerden van hand opsteken tot kameraadschappelijk schouder kloppen en armzwengelen. Wie durft er bij zulke enthousiaste methoden nog te spreken van ouden-van-dagen Aan boord op de terugreis naar Rotterdam werd de stemming er nog beter op. Onze - allang onmisbare WF-Music Boys hebben een onnavolgbare manier van goede - stemming - kwekerij. Vooral de cyclus „Kun-je-nog-zingen-zing-dan- mee" deed het enorm. Naar men ons ver telde was het als een lopend vuurtje bekend geworden, dat onze „Boys" op de eerste tocht een dergelijke „muzikale rit" door Neerlands volksliederentuin hadden gelanceerd en op veler verzoek werd de cyclus drie dagen lang geprolongeerd. J SPIOO' Af vaart Bij de nooit ontbrekende polonaise werd iedereen - dienst of geen dienst - als 't ware erbij gesleurd. Weigeren stond gelijk met voorgoed van de algemene feestvreugde uitgesloten worden. Hoe dichter bij huis echter, hoe rustiger het gezelschap werd. Tenslotte was het een lange dag geworden en op een zeker ogenblik wordt zelfs een oud-werknemer nog wel eens wat vermoeid. Een kort afscheidswoord klonk via de microfoon, de ont scheping vond vlot plaats en het was ongeveer 10 uur 's avonds toen een min of meer vermoeide heer Van den Broek afscheid nam van uw verslaggever met de vraag: „Dat zit er dan weer op en hoe was het?" Het antwoord is: Alweer bijzonder goed geslaagde toch ten, dank zij de onverwoestbare levenskunst bij onze oud werknemers en de prima organisatie. Onze hartelijke dank aan de oud-werknemers voor de fraaie bloemstukken, welke wij op 27 juni op onze bureaus mochten aantreffen. De directie Beloonde Ideeën Idee No. 723. Betreft een wijziging van het gereedschap voor het uitboren van grote en lange schroefaskokers e.d. Daar de toepassing van het idee op practische be zwaren stuit, kon dit niet voor een premie in aan merking komen. Daar de betoonde interesse voor verbetering van werkmethoden doet verwachten, dat inzender wel meerdere goede voorstellen zou kunnen doen wordt een aanmoedigingspremie van 15,toegekend. Idee No. 752. Het gebruik van beitelstoelen van bijzondere con structie op krukassenbanken, hetgeen tot versnelde bewerking heeft geleid. Een premie van 100, Idee No. 793. Door middel van een transportabel koeloliepompje de uitval van productie-machines beduidend te be perken, indien de aangebouwde koeloliepomp de fect raakt. Een premie van 50,

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 11