eelgoedhuis je 23 (^NIEUWS gauw. Over een week zitten we weer op school. Jullie komt zeker op ónze school, hè? Mr. Stellman is het hoofd „Ik geloof het wel," zei Paul, die zich herinnerde dat vader zo n soort naam had genoemd. „Leuke school?" „O jawel. Maar vakantie is voor mij nog leuker! Ik mag 's morgens altijd meerijden met de melkboer. Nu ga ik naar huis, moeder een beetje helpen; soms naar de speeltuin en een andere keer naar 't Speelgoed huisje En dan 's avonds gezellig een boek lezen, of spelen of naar de televisie kijken Ze sprak als een klein ding, dat precies wist wat ze wilde, die Rosella, en zo zag ze er uit ook. Jenny had haar woorden ingedronken. Speeltuin moeder helpen boek lezen televisie kijken. dat snapte ze allemaal goed. Maar „Speelgoedhuis je???" Wat was dat? En dus vroeg ze gauw: „Wat is dat, 't Speelgoedhuisje?" Rosella aarzelde even, toen keek ze Jenny oprecht aan en zei: ,,'k Zal aan moeder vragen of ik het je ver tellen mag Weet je wat, loop even mee naar ons huis. We wonen hier vlakbij en dan kun je meteen mijn speelgoed zien „Ik wil graag. Mag Paul ook mee?" „Natuurlijk. Ikzelf heb ook twee broers, Nick en Ted dy. 't Kan best zijn dat ze thuis zijn. Dan kunnen jul lie meteen kennismaken O, 't was zo'n parmantig klein ding, die Rosella, maar ze had tegelijkertijd iets zo innemends en hartelijks dat de twee kleine Kents graag met haar meegingen. Paul holde even naar bin nen om aan mummy te vragen of het goed was en toen het mocht, gingen ze met hun drietjes naar Ro- sella's huis. Mummy," zei Rosella toen ze samen een gezellige woonkeuken instapten, waar een mevrouw net bezig was een koekblik vol uitgestoken koekmo- delletjes in de oven te schuiven, „mummy, dit zijn nieuwe buurkinderen, ze wonen op 46, is 't niet?" Jenny en Paul knikten en ze stelden zich netjes voor aan Rosella's moeder die vriendelijk knikte. „Mogen ze mee naar mijn kamertje? Mogen zij mijn speel goed zien. En mums mag ik ze van 't Speel goedhuisje vertellen?" t Kwam er bij Rosella in één adem uit en haar moe der zei lachend: „O, wat ben je weer aan 't doordra ven, liefje! Neem je vriendjes maar mee en als we straks thee gaan drinken moeten ze me maar eens van allerlei van zichzelf vertellen en dan kunnen we 't ook over 't Speelgoedhuisje hebben. Goed?" Mal, hè een half uurtje geleden zaten Jenny en Paul zich nog echt door-en-door te vervelen op de „porch". En nu kregen ze het reuze gezellig in Ro sella's aardige kamertje met gordijntjes van bontge- bloemd katoen en een heldergeel gelakte speelgoed kast. „Dat hebben Nick en Teddy voor mij gedaan, voor m'n verjaardag," vertelde ze trots op de kast wijzend. „Mooi, hè? En kijk, daar heb je mijn pop pen Ze gingen dadelijk moedertje en vadertje spelen en al vond Paul zich als regel voor die dingen veel te groot, nu deed hij toch zonder tegenmopperen mee. Rosella was de moeder van vier poppenkinderen, Paul de vader, Jenny de tante, die op visite kwam, en la ter speelde Paul ook voor dokter, die naar de kinderen kwam kijken De middag vlóóg om en toen riep mrs. Parkins „komen jullie theedrinken?" De tafel was er gezellig voor gedekt, de pasgebakken koekjes stonden op een schaal en ze kregen ook dunne bruine boterhammetjes met honing en kleine radijsjes en plakjes tomaat. Héérlijk. Even later kwamen ook de twee jongens Parkins binnen,Nick en Teddy, die Paul eens even goed opnamen. Hij leek hen wel aan te staan en ze begonnen met hem al gauw een echt jongensgesprek over voetbal en motorfietsen Paul vond het heerlijk. Onderwijl had Jenny mevrouw Parkins van allerlei verteld, over hun vroeger huis in Denver, en hoe ze hier gekomen waren. „We voelen ons nog een beetje vreemd en alleen," zei ze eerlijk, en ze voegde er aan toe, „en we hebben ook lang niet zoveel mooi speel goed als Rosella Mevrouw Parkins lachte. „Zullen we haar 't geheimpje dan maar vertellen, Rosella?" En toen die heftig van ja knikte vervolgde ze: „Kijk al dat mooie speelgoed

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 25