Interessant karwei (JJ^NIEUWS 8 Eind juli maakte onze fotograaf deze foto en er is zo nog al een en ander op te zien. Om dit mooie overzicht te krijgen moest de heer Kienhuis „behoorlijk de hoogte hebben". Toen hij die eenmaal bereikt had (met behulp van de kraan knipte hij onder meer vier halve sche pen: in dok 3 (rechts op de voorgrond), links langs de kade en meer naar achter twee halve, ge scheiden door de „Pearl Island". Dat men er bij de afdeling Reparatie geen moeite mee heeft gehad de juiste helften bij elkaar te zoe ken, bleek op 25 juli. Toen heeft men de halve „Jalaveera" (links op de voorgrond) in dok 3, we derom aan haar (verlengde) „wederhelft" bevestigd. Een van de werknemers, die bij het karwei betrok ken was, zei er dit van: „Als je dit zo ziet gebeuren, vraag je jezelf wel eens af hoe het allemaal weer goed voor elkaar moet komen. Onze technici vinden het blijkbaar heel gewoon. Men snijdt een schip in twee delen, maakt er een pasklaar tussenstuk voor en plakt de drie delen aan elkaar alsof het een bouwdoos is. Ik vind het toch wel interessante karweien". Eerste groep Spaanse werknemers gaat het bedrijf in Voor de Spanjaarden, die 5 weken de cursus in het Introductie Centrum hebben gevolgd is maandag 30 juli een bijzondere dag geweest. Zij gingen toen nl. het bedrijf in. Vanuit de beslotenheid van hun kleine gemeenschap zullen zij van die datum af met hun Nederlandse collega's hun arbeid ver richten. Een grote verandering voor deze mensen, want zij zullen niet meer als groep, maar verdeeld, op ver schillende plaatsen in het bedrijf te werk worden gesteld. Dit deelde de heer J. Th. Corver, Hoofd El primer grupo de obreros espanoles se incorpora al trabajo El lunes 30 de julio ha sido, para los espanoles que han seguido el curso de 5 semanas en el Centro de Introducción una fecha especialmente significativa, ya que ese dia precisamente ingresaron en las nor- males actividades del astillero. Del circulo reducido de su pequena sociedad pasaran, apartir de esta fecha, a efectuar el trabajo junto con sus compa- neros holandeses. Un gran cambio para estos hombres, que se veran separados de su grupo para incorporarse a los dife- rentes cometidos que se les hayan asignado. El Sr. J. Th. Corver, jefe del Servicio de Personal,

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 10