LATE VAKANTIE-TIPS (tj|) NIEUWS 14 die altijd achter het autostuur zit, steekt zijn vuist op tegen zijn wagen en neemt de benen. Ieder een ruilt met iedereen! Het is die heerlijke tijd van camouflage. De bergbewoner wil zee zien en voe len en de Reddingsbrigade brengt hem soms toch levend aan wal. De kledij moet anders zijn. De nette kantoorbediende - altijd een ,,heer"lijk voor beeld - kan niet buiten een lekkere slobbertrui en nauwe spijkerbroek met opschriften. Hij wil en zal op een ander lijken! Dan pas leeft hij in die mooie tijd. De dokter gaat vissen in een volledig hengelaarscos- tuum, compleet met laarzen, ook al is dit overbo dig. Hij vangt wel eens een visje, maar van de wondjes aan het beest trekt hij zich niets aan: 't is vakantie. Vrouwen en meisjes doen ook mee aan de algemene gedaantewisseling. Onder in de koffer liggen wel enkele gelegenheidsjaponnen maar de opvallende hoofddoeken, truien, felgekleurde pantalons en sokken liggen bovenop, tot direct gebruik gereed. Patat eten aan de bron - het tentje - is een heer lijke bezigheid. Uit het vuistje! Vette vingertjes horen erbij! Een jaarlang gemanicuurde handjes met rose, paarse, groene of gouden nageltjes is lang genoeg. Eén week anders zijn is kórt genoeg. Leve de vrijheid! Bij de moderne jeugd valt misschien nog de minste camouflage waar te nemen: een nog iets gekker hoedje (maar ze zijn al haast aan de grens), een nog iets nauwere pantalon, iets harder rij den be halve in de bebouwde kom), wat meer opwinding in de onderlinge gesprekken, de haren iets langer en een ietsje wilder, maar dat is vrijwel alles. Neen, de jeugd heeft tijdens de vakantie niet veel camouflage van node De gróte veranderingen constateert men echt wel bij de ouderen. Bezadigde mensen klimmen, klau teren, wandelen, fietsen enz. op uitzonderlijke ma nieren. En afstanden meneer! Zij brengen de Euro pese Gemeenschaps-Gedachte in alle opzichten in de praktijk. En zo maken wij er allemaal iets van. Iedereen trekt aan het begin van zijn (haar) vakantietijd het ene gelegenheidspak en - gezicht uit en het andere aan. Vrijheid, blijheid! Toch moet je weer terug in de vorige stand. Dan maar weer kleding en gezichten wisselen en de onbekende vakantieganger wordt weer de bekende kantoor bediende, metaalbewerker, dokter, huisvrouw, direc teur enz. enz. De camouflagetijd is voorbij. Ieder een neemt zijn officiële gedaante weer aan en leeft even voort op herinneringen. Soms krijgt men - na en vanwege de vakantie - van de huisarts een handleiding ter inzage. „Voor de volgende vakantie", zegt hij minzaam, maar hij is er van overtuigd, dat wij het in de volgende vakantieperiode toch weer „anders" doen. Ook inzake die handleiding. Nou ja! Ontmoet men in die volgende „gekke" vakantietijd soms ook niet de huisarts in zijn slob bertrui en lieslaarzen? Voorschriften worden toch immers voor „anderen" gemaakt, en is niet ieder mens in zijn diepste wezen een vrijbuiter en een zwerver, vooral als het mag Doe het dus de volgende keer rustig wéér anders en beter! Tot half september zijn er in het Betuwse dorp Bemmel (oostelijk van de weg Arnhem-Nijmegen) kunsttentoonstellingen te bezoeken op de bovenver dieping van het Kasteel-Raadhuis „De Kinkelen burg". Dagelijks geopend van 9-12 en 14 - 17 uur, bovendien dinsdags van 19-21 uur. Op zaterdag en zondag des ochtends gesloten. Eerste zondag in september: Bloemencorso in Zun- dert. „Afscheid van de zomer", noemt men dit hartveroverend bloemenfestijn. Het wordt opge luisterd door vele, geüniformeerde muziekgezelschap pen. Streekmuseum te Rhenen: Vooraanstaande beelden de kunstenaars exposeren daar tot 21 september a.s. Frans Hals Museum te Haarlem: meer dan 70 schil derijen van de bekende grootmeester Frans Hals zijn daar bijeengebracht. Een unieke tentoonstel ling, die tot 30 september geopend is, dagelijks van 10 - 17 uur en van 20 - 22 uur. 's Zondags van 13-17 uur. IN MEMORIAM E. PLOOY (70 jaar), scheepsma- maker (oud-werknemer) - ca. 13 dienstj aren. J. H. L. DELSMAN (52 jaar), boorder - circa 28 dienstjaren. H. E. DE JONGE (68 jaar), mag.- knecht (oud-werknemer) - ca. 22 dienstjaren. J. CORNAX (46 jaar), o.b. Vaar- tuigendienst - ca. 27 dienstjaren. A. DE WIT (58 jaar), kraandrij ver - circa 25 dienstjaren. K. NEKEMAN (72 jaar), mag.- knecht (oud-werknemer) - circa 38 dienstjaren. H. J. BEUGELINK (74 jaar), bikker-verver, (oud-werknemer) - ca. 8 dienstjaren. W. L. EIKENBROEK (59 jaar), onderbaas Fitterij Nwb. - circa 32 dienstjaren. Met leedwezen geven wij kennis van hun overlijden. Hun nagedachtenis zal door ons in ere gehou den worden. 3-7-1962 4-7-1962 5-7-1962 22-7-1962 25-7-1962 28-7-1962 8-8-1962 11-8-1962

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 16