OPGERUIMD STAAT NETJES Een gebed voor de midddelbare leeftijd Er zit muziek in Personalia 15 NIEUWS De organisatoren van de landelijke actie „Opgeruimd staat netjes", zul len ons wel vergeven, dat wij hun slagzin hier gebruiken. Deze zin is nl. zo goed gevonden, dat er moeilijk iets beters voor in de plaats gezegd kan worden. Ze slaat letterlijk op al les en is geschikt om overal in de praktijk te worden toegepast. Ook op de terreinen van onze onderneming. Onze afdeling „Terreindienst" is da gelijks in de weer om hier opgeruimd en netjes voor de dag te komen. Overal is zij bezig de terreinen vrij te hou den van ongerechtigheden. In alle hoeken en gaten speuren deze mensen rond en ruimen op Toen de koffieautomaten in gebruik kwamen, werd verondersteld, dat de ledige bekers allemaal in de erbij geplaatste korven terecht zouden ko men. Nu komen lang niet alle ver onderstellingen voor 100 uit. Ook in dit geval niet. Talloze bekers ko men naast de korven terecht en de wind zorgt daarna voor verdere distri butie over de terreinen. Zo komen ze overal waar ze niet behoren. Er is ook geconstateerd dat modern aangelegde werknemers onder ons er wandversieringen van maken. Ze ste ken de bekers (ledig natuurlijk) in het gaas van sommige afrasteringen. Ze passen prachtig en het resultaat is niet eens gek. Hier wordt echter de slagzin: „opgeruimd staat netjes" ver keerd toegepast. Deze kunstuitingen zijn n.l. evenmin blijvend als som mige andere moderne scheppingen. Een lieflijk zomerstormpje maakt er een eind aan en de Terreindienst moet heinde en ver zoeken en opruimen. Prettiger zou het zijn als 99'A van de bekers in de korven terecht kwa men. Nog beter is 100 maar men moet nooit het onderste uit de korf willen halen en misschien wil onze Terreindienst toch een graantje mee pikken. Deponeert dus de ledige bekers waar ze behoren: in de korven! Dan wordt zonder extra moeite voor de Terreindienst de kernachtige uit drukking - opgeruimd staat netjes - ook hier werkelijkheid. Heer, U weet beter dan ikzelf, dat ik ouder word. En dat er een dag komt, dat ik oud zal zijn. Bewaar me voor de noodlottige gewoonte te denken, dat ik over ieder onderwerp bij iedere gelegenheid mijn mening moet geven. Verlos me van de neiging andermans zaken op te knappen. Help me om bedachtzaam te zijn en niet humeurig; behulpzaam maar niet bazig. Weerhoud me ervan eindeloze bijzonderheden te vertellen, geef me vleugels om snel ter zake te komen. Verzegel mijn lippen wat betreft mijn pijnen en kwaaltjes. Ze worden erger en met het klimmen der jaren neemt de lust toe ze steeds weer voor anderen te repeteren. Ik durf niet te vragen om een beter geheugen, maar wel om een toe nemende nederigheid en minder zelfverzekerdheid, als mijn geheugen in strijd schijnt te zijn met het geheugen van anderen. Leer me de kostelijke les, dat ik me zo nu en dan ook weieens kan vergissen. Laat me een beetje lief mogen blijven; niet een zuur, oud mens, maar iemand, die prettig en gemakkelijk is in de omgang. Geef me het vermogen iets goeds te zien op onverwachte plaatsen en leer me talenten te ontdekken in mensen, in wie ik dat niet verwacht had. En laat me, o Heer, ze dat dan ook eens vertellen. Amen. (Uit ,,Over en Weer", maandblad van de hervormde gemeente Lekkerkerk). Zover was het nog niet, toen een onzer werknemers de hierbij afge drukte foto in „Heidebad" nam, maar 't zal zeker gebeuren. Er wordt - zo te zien - overlegd en gewerkt. In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd is per onderstaande data eervol ontslag verleend aan: C. de Zwart scheepmaker 4 - 8 - 1962 C. de Vos smid 11-8-1962 C. v.d. Straat aanhouder 25 - 8 - 1962

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 17