VEILIGHEIDSNIEUWS in Scheepsbouw- en Las loods Ver zinker ij boekt succes Eerste Veïligheidscompetitie (\J|)NIEUWS 16 In de machinefabriek II hebben de groepen van de bazen Noorthoven en Van Santen 175 dagen veilig gewerkt. Gelijktijdig bereikten zij het tweede hoogtepunt. Het betrof hier een groep van respec tievelijk 30 en 60 man en de heer Griese wenste hen op 27 juli met dit resultaat geluk. Hij wekte hen op zo te blijven doorgaan totdat het eindpunt van de competitie - 250 dagen veilig werken - wordt bereikt. De heer Sparreboom heeft - alvorens hij de 4-kleu- ren ballpoint uitreikte - enkele behartenswaardige wenken ten aanzien van de veiligheid gegeven en zeide tenslotte dat, hoewel het ongevallencijfer in ons bedrijf al laag is, de competities dit nog meer naar beneden brengen. persoonlijke beschuttingsmiddelen worden voorko men, terwijl slechts 2 een gevolg van overmacht is (natuurrampen e.d.). In de competitie is mede begrepen het verkeer op de weg (naar en van het werk op de werf). „Ik wil er - wellicht ten overvloede - ook nog op wijzen, dat men bij een of ander gering letsel toch naar de dokter moet gaan en men dus niet het score-cijfer laat prevaleren boven eigen gezond heid", zei de heer Uittenbogaart en hij hoopte ten slotte alle groepen over 100 werkdagen te mogen komen gelukwensen met de afsluiting van de eerste veilige ronde. Ook in de afdelingen Kokers-Hakkers (Reparatie) en Kokers-Hakkers (Nieuwbouw) is kortgeleden (half juli) de eerste competitie tussen deze beide afdelingen gestart. Zij staan onder leiding van: Kokers-Hakkers Nwb.: bs. K. Snoey, obs. L. van Buuren, obs. C. den Tuinder. Kokers-Hakkers Rep.: bs. A. Schippers, obs. J. Kou ten, obs. B. Zevenbergen. Aan deze competitie nemen ongeveer 100 werk nemers deel. Bij deze gebeurtenis hebben de heren K. Gomes en J. W. Uittenbogaart het woord gevoerd. „Al lijkt het wat onvriendelijk t.o.v. deze groep, toch hoop ik, dat ook de twee andere groepen succes zullen boeken. Het is immers de bedoeling, dat de gehele verzinkerij zo veilig mogelijk werkt. Dit zei de heer J. Slieker o.m. toen hij op 6 augustus de groep van voorman Mostert (zeven man) geluk- Op niet minder dan 6 scoreborden verscheen op 31 juli in de S.B.-loods en in de Lasloods het cijfer 1, als teken, dat daar de eerste dag van de eerste Vei ligheidscompetitie veilig was gepasseerd. Bij deze competitie zijn 216 werknemers betrokken, verdeeld in 6 groepen. Zij staan onder leiding van: Groep 1: Bs. J. van Houcke, obs. P. Gillebaart en obs. D. Hansier; Groep 2: bs- P. Ooms en obs. C. de Moor; Groep 3: bs. J. Preesman, bs. J. v. d. Poel, obs. J. Griffioen en voorman J. v. d. Gaag; Groep 4: voorman K. Visser; Groep 5: bs. C. v. Dalen, obs. H. v. d. Berg, voor lieden H. Kreischer en A. Versteeg; Groep 6: voorman H. du Mortier. Ter gelegenheid van deze start wees de heer J. W. Uittenbogaart de werknemers erop, dat 80 van de ongevallen door de mens zelf voorkomen kan worden. Achttien procent kan door technische en

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 18