BEDRIUFSSCHOOL NIEUWS Opmerkelijk resultaat in de veiligheidscompetitie Nog meer successen 17 (^J|) NIEUWS wenste met het bereiken van de tweede mijlpaal in de Veiligheidscompetitie (200 werkdagen veilig ge werkt) De heer Sparreboom reikte de 4-kIeuren ballpoint uit. De eerste mijlpaal (100 dagen) werd bereikt door: 1. twee groepen, afdeling Elektrotechniek (o.b. Hoek en baas Vuijk), totaal 80 man, op 8 augus tus; 2. één groep, afdeling Elektrotechniek (baas Mid delkoop), totaal 40 man, op 10 augustus; 3. vijf groepen magazijnpersoneel (onder leiding van de heren Dirks, Gerritsen, v. d. Nagel, v. d. Tuijn en Ubas), totaal 100 man, op 10 augustus. De afdeling Bankwerken en Machinale Bewerking in de Bedrijfsschool heeft zonder één enkel onge val met arbeidsonderbreking de eindstreep in de competitie bereikt. Noch in de werkplaats, noch in de sportzaal is er ook maar iets gebeurd, dat deze snelle opmars tegenhield. Een opmerkelijk resul taat en de leermeesters, de heren J. Koenderman, P. Pruysen en de sportleraar, de heer H. P. van Maanen, deelden terecht in de lof, die de heer Valk de 63 jongens toezwaaide. „Met vele zaken is het zó", zei de heer Valk, „dat men ze pas tenvolle gaat waarderen, als men ze mist. Zo is het ook inzake de veiligheid. Zodra er een of ander ongeval is gebeurd gaat men de waarde van veilig werken duidelijker inzien. De beste resultaten in de strijd tegen de ongevallen bereikt men, als men deze strijd tezamen voert". Vervolgens wees spreker er op, dat in de waarde- ringsprijs, die de groep door het bereiken van het eindpunt kreeg, vele hoofdprijzen zijn verdiscon teerd: een vol jaar lang is ieder lid van dit team dag in dag uit zonder ongeval veilig thuisgekomen. Bijzonder prettig vond de heer Valk het, dat er tij dens de sportlessen niet één ongeval is voorgeko men. De kans is daar n.l. groot, al zijn het dan in de regel geen ernstige kwetsuren. „In zijn enthousiasme laat men zich wel eens verleiden tot onvoorzichtigheden en dit blijkt dan hier niet te zijn voorgekomen. Ik feliciteer jullie, maar vooral ook jullie leermeesters in de werk plaatsen en in de sportzaal. Hun toewijding heeft veel bijgedragen tot dit uiteindelijke, mooie resul taat. Jongelui, als jullie straks in het bedrijf werkt, doe het dan ook zó. Zorg dat je iedere avond de hoofd prijs mee naar huis neemt: een dag zonder onge val." De heer F. Sparreboom wees op de belangrijke da ling van het aantal ongevallen in de school en ook hij drukte de jongens op het hart op dezelfde wijze te blijven voortgaan.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 19