tl Tir Diploma's, rapporten en vakantie KAMPWEEK IN (^J) NIEUWS 18 Het waarderingsgeschenk (een geld-portefeuille met inscriptie) was welkom, hoewel „een enkel vakje misschien voorlopig nog wel ledig zal blij ven", zoals enige jongens treurig opmerkten. De wisselbeker, die 2 jaar in het bezit van de af deling Koperslaan is geweest, is nu overgegaan naar de bankwerkers en ze zullen proberen de be ker in eigendom te krijgen. Het was aan alles te merken, dat vrijdag, 20 juli, voor de Bedrijfsschool een bijzondere dag was. Om 9 uur rustte daar het werk. De leerlingen hadden andere zorgen aan het hoofd. Belangrijker zaken schoven de dagelijkse arbeid naar de achtergrond. Diploma's en rapporten, dat waren de dingen van de dag en de vakantie. In de cantine van de school was het dus omstreeks 9 uur 's morgens verre van rustig, maar de heer Valk liet de jongelui niet lang wachten. Hij be greep volkomen het verlangen van de jongens om zo spoedig mogelijk de nog onbekende cijfertjes te zien en dan te weten hoe zij er vóór stonden. De Chef van de Bedrijfsschool sprak hen als volgt toe: „Zoals altijd zijn er inzake de rapportcijfers ver schillende uitkomsten. Sommigen onder jullie voe len zich sterk. Zij verwachten geen tegenslagen. Anderen zijn - terecht of ten onrechte - wat wan kelmoedig, maar hopen op een goede uitslag. Er zijn er ook, die - om mee te komen - hard moesten aanpakken, maar die mooie televisieuitzendin gen, dat leuke verjaringsfeestje enz. enz., deden hen de das om. Zij konden die verloren uren echt niet missen. Dan zijn er nog, die hun best hebben gedaan en toch faalden: het zat er beslist niet in! Wij weten en begrijpen dit tenvolle en blijven - samen met hen - vechten om het straks beter te doen. Een groep van jullie gaat nu in de richting van hun vakkeuze, waarbij het wel eens kan voorko men, dat het voor de een of de ander beter is, toch een richting uit te gaan, die oorspronkelijk niet door de betrokkene werd gedacht. De andere groep gaat naar de volgende studiefasen en ik wens al len daarbij veel succes toe." De heer Valk kondigde aan, dat mej. Kooyman enkele films zou vertonen, zodra de uitreiking van de diploma's en de rapporten had plaatsgevonden. Men voelde de spanning stijgen toen de leermees ters tot het uitreiken overgingen. Teleurstelling en blijdschap waren op de gezichten te lezen: „het cijfertje 8 had best wel een 9 mogen zijn, maar dat tientje staat wel goed". Hier en daar mochten wij even „een blik slaan" in de papieren en een welgemeende felicitatie was vaak het ge volg. Mej. Kooyman had haar filmrepertoire aangepast aan haar publiek: techniek en ontspanning volgden elkaar op en een dankbaar applaus was haar loon. Even de koppen bij elkaar steken! Van een leerling die één der kampweken in Esbeek meemaakte, ontvingen wij ter publicatie in ons personeelsblad een serie foto's. Helaas konden deze niet allemaal geplaatst worden. „Denkt aan de pitten," zegt de leermeester Niettemin is het bekijken van de twee hierbij afgedrukte foto's wel vol doende om ook bij de ouderen aangename vakantieherinneringen wakker te roepen. Zelfs een lekke band is niet erg tijdens je vakantieals je deskundige hulp hebt.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 20