de denneboompjes werden wat omgebogen. Door die takken heen werden plukken hei gevlochten. „Ga jij er nou eens in zitten!" zei Joan tegen Linde, toen er niets meer aan de schuilplaats te verbeteren viel. „Dan ga ik van een afstand kijken of ik je kan zien." Linde kroop voorzichtig door de kleine ingang. En Joan liep op tien meter afstand om het hol heen. Ja het was prima gelukt. Linde was niet te zien. Alleen de ingang moest worden dichtgemaakt. Dat kon gemakkelijk genoeg met wat bosjes hei. „Kun je, als je ligt, het fazantennest goed zien, Lin de?" „Ja Als ik me opricht kan ik er zelfs een beetje inkijken riep Linde terug. En toen was Joan helemaal tevreden. Hij kroop naast Linde en sloot de ingang af. „Zou het lang duren, voordat die beesten naar hun nest komen?" „Als jij zo hard praat dan komen ze helemaal niet!" zei Joan. „Je moet fluisteren. Die fazanten zijn slimmer dan je denkt." „Misschien zitten we hier de hele middag wel voor nikszei Linde zacht. „En dan hebben we al onze tijd verknoeid." „Och wat. We zitten hier toch zeker lekker? En die fazanten komen heus wel Een tijdje lagen Linde en Joan zonder iets te zeg gen naast elkaar. Joan keek naar een lieveheers beestje, dat rusteloos zijn weg ging door de hoge hei. Tak op, tak af. Zou het iets zoeken? Moest het ergens naartoe? Linde peuterde een denneappel uit elkaar. Ze wilde precies zien hoe dat ding in elkaar zatOpeens keken ze beiden tegelijk op. Vlakbij hoorden ze voetstappen en geritsel en even later klonken er ook stemmen. „Laten we hier even uitrusten!" En toen zagen Joan en Linde door de dennetakken en hei een meneer en mevrouw dichterbij komen. De meneer had een rugzak op z'n rug. Ze zagen er echt uit als vermoeide wandelaars. „Zullen we hier maar weggaan?" fluisterde Linde. „Misschien komen die mensen wel vlak voor ons zitten. En het zou zo gek zijn als ze ons hier op eens ontdekten „SsssstNiks zeggen, joh. Ze gaan zo wel weer weg. En misschien gaan ze nog een eind verder het bos in Maar de meneer en mevrouw gingen helemaal niet verder het bos in. Ze gingen precies voor de schuil plaats van Joan en Linde zitten, op enkele meters afstand. „Hè hier is het heerlijk!" zei de meneer. Hij had zijn rugzak afgedaan en was languit in de hei gaan liggen. „Wat een stilte zei de mevrouw. Joan en Linde durfden zich niet te bewegen. Het was nu te laat om uit het hol te kruipen. Die me neer en mevrouw zouden misschien wel gaan den ken, dat ze stiekum beslopen waren door de kin deren. Of dat ze misschien wel een rare streek zou den willen uithalen. Het beste was om muisstil te blijven zitten en te hopen dat de wandelaars gauw verder zouden gaan. Vijf minuten gingen voorbij. Tien minuten En als je zo intens aan het wach ten bent, zoals Joan en Linde dat deden, dan duurt elke minuut wel vier keer zo lang. Linde lag niks gemakkelijk. Heel voorzichtig probeerde zij iets te verschuiven. De hei prikte in haar buik. „Sssstzei Joan haast onhoorbaar. „Ik lig zo naar fluisterde Linde. „Kunnen we niet gewoon tevoorschijn komen?" „Nee, dat staat veel te gek. Daar is het nü te laat voor. Ze zouden maar denken dat we voor luister vink aan het spelen waren Weer gingen enkele minuten voorbij. De meneer kwam overeind. Even keek hij recht naar de schuil plaats. Maar hij zag niets van Joan en Linde. „Zullen we eens verder gaan?" vroeg hij aan zijn vrouw. „Hé nee Ik lig hier zo heerlijk. Laten we nog een tijdje blijven. We hebben toch geen haast?" „Nou goed Dan ga ik nog een dutje doen En de meneer ging weer liggen. Een tijdje bleef het hele maal stil. Alleen verweg klonk het getjilp van vogels. Opeens kreeg Joan een por in zijn rug. Hij schrok er van en keek Linde boos aan. En toen zag hij dat Linde haar gezicht helemaal vertrokken hield. „Wat is er „Ik... eh ik moet... eh... niezen...!" fluisterde Linde. Ze kon er haast niet van praten. „Niet doen Hou het inwaarschuwde Joan. „Dat kan ik eh eh... HATSJIE!" Het was een heel harde nies. Joan keek angstig naar de meneer en mevrouw. Die hadden het natuurlijk ge-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 22