hoord. Dat kon haast niet anders. Hij zag hoe de me vrouw overeind kwam. „Je wordt toch niet verkouden, Theo. vroeg ze bezorgd. „Wathè Wat is er zei de meneer, die juist bijna in slaap was gevallen. „Je niesde en ik vroeg of je verkouden werd!" zei de mevrouw. „Ik niesde helemaal niet. Hoe kom je daar bij „Ik hoorde het duidelijk!" „Dan hoorde je het verkeerd. Misschien was het wel een beest dat hier in de buurt zatzei de meneer slaperig en een beetje boos, omdat hij voor niks wak ker was gemaakt. De mevrouw keek even angstig om zich heen. Zou er misschien een beest zijn? Ze was als de dood voor muizen. En je kon immers nooit weten Ze zag niks en even later ging ze gerustgesteld weer liggen. Joan... ik... eh... eh... ik moet weer... eh... eh... niezen...!" stotterde Linde met een ongelukkig ge zichtje. „Nee, dat kan niet. Dan..." zei Joan ongerust. Maar verder kwam hij niet. „HATSJIE. Het was weer een heel harde nies. Nog harder dan de vorige keer. Nu was het de meneer die rechtop ging zitten. „Wat zei je toch over niezen?" vroeg hij aan zijn vrouw. „Nu hoor ik jou niezen. En je dacht nog wel dat ik het deed „Ik heb helemaal niet geniesdzei de mevrouw. Ze kwam ook overeind. Met ingehouden adem keken Joan en Linde door de takken. „Je hebt wel geniesd. Ik hoorde het duidelijk. Héél duidelijk zelfs. Waarom zeg je niet dat je niesde...? Dat is toch helemaal niet erg?" „Maar ik niesde niet. Ik sliep bijna. Ik was dood stil zei de mevrouw een beetje boos. „Wat mankeert je toch?" zei de meneer, die nu ook een beetje boos werd. „Eerst zeg je dat ik nies. En dat was niet zo. En nu nies je zélf en en Ik begrijp er niks van Even keken de meneer en de mevrouw elkaar verwon derd aan. Toen haalden ze hun schouders op. „Nou, misschien was het toch een beest. zei de mevrouw. Maar hoe ze ook keken, ze konden na tuurlijk geen enkel beest ontdekken. Tenslotte gin gen ze maar weer liggen. „Nou alsjeblieft niet meer niezen, Linde. Die mensen krijgen nog ruzie door ons zei Joan. Hij vond het helemaal niks leuk meer in de schuilplaats. Want als ze nu ontdekt zouden worden, dan zouden die meneer en mevrouw vast en zeker boos worden. Ze zouden denken dat Linde met opzet geniesd had om hen in de war te brengen. „Ik zal m'n best doen," zei Linde goedig. „Maar nie zen is iets, dat je niet kunt helpen. Dat gaat vanzelf en... eh... eh... eh..." „Toe Linde... Niet meer..." smeekte Joan fluisterend. „HATSJIE...!" De meneer en mevrouw kwamen nu tegelijk overeind. Ze keken elkaar aan en zeiden precies tegelijk: „Nu heb je toch wél geniesd... „Ik niet!" zei de meneer. „Ik ook niet!" zei de mevrouw Even bleef het stil. Joan boog zich helemaal naar het oor van Linde. „Sufferd met je niezen Ik neem je nooit meer mee zei hij angstig en kwaad tegelijk. Toen keek hij weer naar de wandelaars. „Nou breekt toch werkelijk m'n klomp!" zei de me neer. „En als ik klompen had, dan zouden ze ook breken zei de mevrouw. „Het is hier vast niet helemaal pluis. Misschien was het helemaal geen niezen. Misschien was het wel iets anders „Ja het zou kunnen!" zei de meneer. Hij stond op en keek overal om zich heen. „Nou, van slapen komt hier toch niks. Laten we maar eens opstappen „Ik vind het bestzei z'n vrouw. „Ik heb genoeg van dit gekke plaatsje Ze schoten allebei in de lach. Tot Joan's grote opluchting zag hij dat de meneer en mevrouw wegliepen naar het pad. Even kon hij ze volgen tussen de struiken. Toen waren ze uit het ge zicht verdwenen. „Pfffoeeittzuchtte Joan opgelucht. „Dat was maar net op het nippertje. Waarom moest jij zo stom gaan niezen?" „Hoe weet ik dat nuzei Linde verontwaardigd. „Ik deed het toch niet voor de lol „Door jouw suf genies waren we bijna ontdekt!" zei Joan weer. „En dank zij mijn genies zijn die meneer en mevrouw toch maar weggegaan!" zei Linde eigenwijs. Toen be gonnen ze erom te lachen. „Ja, daar heb je gelijk in!" zei Joan. „Dat was de goeie kant ervan." „Zullen we nog blijven wachten op de fazanten?" „Nee, laten we maar naar huis gaan. Ik heb nou lang genoeg in dit hol gezeten. Ik ben er helemaal stijf van geworden En met stijve benen liepen Joan en Linde door het bos naar huis.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 23