F UeC het 5? (^NIEUWS 18. En dit is onze werkplaats voor kernener gie, dus voor atoomapparatuur, die (er is helaas op het beeld niet zoveel van te zien) een heel bijzondere werkplaats is, die spe ciaal op temperatuur moet worden gehou den. Vroeger gingen wij ons wassen als wij 's avonds klaar waren. Hier echter moeten wij ons schoonmaken en verkleden vóór het werk begint, omdat de uiterste reinheid en zuiverheid gewenst is om het product zo danig te maken dat het behoorlijk kan func tioneren. 19- De diverse moderne ontwikkelingen, die in ons bedrijf plaatsvinden, eisen dat wij nieuwe instructiemethoden toepassen. Het is, zo menen wij, ook van groot belang, dat een ieder, die bij ons komt werken, eerst volle dig in het introductiecentrum, dat U hier ziet, onderricht of voorgelicht wordt over wat wij doen, hoe wij het doen en waarom wij het doen. Dit geschiedt voordat men een gespecialiseerde opleiding voor de verschil lende vakken krijgt. 20. Wij hebben hier als voorbeeld genomen het onderricht aan de mensen, die van buiten komen en dus volledig onbekend zijn met ons werk. Om hen de verschillende termen te leren hebben wij diverse kaartspelen. Het kaartspel, dat U hier ziet, is speciaal voor onze buitenlandse werknemers, die wij dus de taal moeten leren. Wij hebben bijvoor beeld kwartetten, zoals hier een, waarop U een gezin ziet, dat samengesteld is uit een vader, een moeder, een zoon en een dochter, waarbij aan de hand van dit spel deze vier uit het kwartet bij elkaar gezocht worden. Deze methode gebruiken wij als instructie om de mensen niet alleen de verschillende termen en hier dus de Nederlandse taal, maar ook de „vaktechnische termen" te leren. 12 20

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 14