eest bij Controle-Werktuig bouw ((J|)NIEUWS 16 Op 28 augustus vond in de nieuwinge- richte meetkamer een plechtigheid plaats waar achtereenvolgens ir A. Meijer, prof. dr. A. M. J. F. Michels en ir C. Boerman het woord hebben gevoerd, naar aanlei ding van de officiële uitreiking van het certificaat van erkende meetkamer. De heer Meijer heette het aanwezige ge zelschap welkom en wel in het bijzonder professor Michels en enkele relaties uit de kringen van de Kon. Marine en de chemische- en kernindustrie. Hij zeide dat de erkenning, die zou gaan plaatsvinden, in zekere zin als een mijl paal voor W.F. kan worden beschouwd. Spreker vroeg zich af: waarom al die nauwkeurigheid op een scheepswerf? Het antwoord op deze vraag is, dat wij er toe gedwongen werden door de steeds hogere eisen die aan de machinebouw worden ge steld (met name door de Koninklijke Marine en de Koninklijke Landmacht). Vervolgens schetste de heer Meijer in het kort de historische ontwikkeling van de meettechniek bij W.F. Voor de oorlog be schikte men slechts over één enkel instru ment, de optimeter, (die nog steeds wordt gebruikt!). Uiteraard had men in de der tiger jaren nog geen meettechnisch opge leid personeel. Na de voltooiing van de bouw van de nieuwe meetkamer werd deze aanvankelijk niet in gebruik genomen. Ongeveer 3 jaar geleden werd onder lei ding van ir C. Boerman de afdeling Con- tróle-Werktuigbouw gevormd, die onaf hankelijk naast de producerende afdelin gen, zoals machinefabriek en ketelmakerij, staat. Spoedig daarna kwamen de werk zaamheden in de meetkamer tot ont plooiing. Spreker betoogde dat de ontwik keling tot op heden snel is gegaan. Hij dankte allen die hieraan hun bijdrage hebben geleverd en verzocht prof. Michels het woord te nemen. Na eveneens enkele historische feiten in herinnering te hebben gebracht, schonk prof. Michels aandacht aan het ontstaan en de ontwikkeling van het Meetinstituut Bemetel-T.N.O. Zijn persoonlijk contact met W.F. is al van oude datum. Mede daardoor rijpte de gedachte van een beter geoutil leerde meetinrichting. Prof. Michels sprak zijn dank uit aan het adres van W.F. voor de regelmatige steun aan het Meetinstituut en overhandigde het certificaat van er kenning aan ir Meijer. Ir Boerman begon zijn beschouwing met dank te bren gen aan de chef-meetkamer en zijn medewerkers voor de hulp en toewijding bij de opbouw van de meetkamer; aan de directie en ir Mattern voor de materiële „toeschie telijkheid" en aan het Meetinstituut voor de opbouwen de kritiek en steun. Een bijzonder woord van dank richtte de heer Boerman tot drs Visser van het Meetin stituut voor de „geraffineerde en geniepige werkstukken, welke als meetobject werden uitgezocht." Het moge lijken alsof de opbouw van onze meetkamer snel is gegaan, toch heeft het veel langer geduurd dan was begroot. Wij zijn er - met onderbrekingen - twee jaar mee bezig geweest. Ir Boerman aan het woord

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 18