Koninklijke Onderscheiding tijdens jubileumbijeenkomst uitgereikt NIEUWS 20 Het gezelschap maakte daarna een rondgang langs de verschillende controleposten in de Machinefa brieken en in de Ketelmakerij (clean-room). Per schip ging het vervolgens naar de Gieterij in Rotterdam. Hier werden de gasten ontvangen door de heer Cappon, die één en ander heeft verteld en laten zien van de kwaliteitszorg bij het gieten. Op vrijdag 31 augustus werden 16 jubilarissen gehuldigd. De jubileumtoespraak werd gehouden door ir J. E. Woltjer, die erop wees, dat het een steeds terugkerend genoegen voor de directie is, de jubilarissen - die in feite de kern van het bedrijf vormen - te mogen toespreken. Tevens is het een goede gelegenheid om het wederzijds contact te onderhouden. Spreker somde de vele uiteenlopende en goede eigenschap pen op, die de jubilarissen in het bedrijf - ieder op hun plaats - hebben getoond. De veelheid van beroepen en de geheel eigen sfeer van het werk, o.a. in de reparatie afdeling, bracht wel eens mede, dat er onregelmatige tijd stippen van thuiskomen voorkwamen. Hiermede was de heer Woltjer op het terrein van de aanwezige echtgenoten geko men en hij dankte de dames voor de wijze, waarop zij haar stille medewerking hebben verleend. Tot veler verrassing verscheen na deze toespraak de Burge meester van Schiedam, mr. J. W. Peek, die zeide het een groot voorrecht te vinden om voor bijzondere gelegenheden ons bedrijf te mogen bezoeken. Spreker noemde het bedrijf een belangrijke werkgemeenschap voor de gemeente Schie dam en voor het land. Dit is voor een groot deel te danken aan het werk en de plichtsbetrachting van de jubi larissen. De heer Peek wilde zich bij deze huldiging in het bijzonder richten tot de heer C. Th. de Jong, sous-chef van de afdeling Bedrijfsboekhouding, die 40 jaar in trouwe plichtsbetrachting het W.F.-bedrijf diende. Mr. Peek was dan ook zeer verheugd te kunnen mededelen, dat de verdiensten van deze jubilaris op een eervolle manier zijn erkend, daar H.M. de Koningin hem de Eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, heeft toegekend. „Het is mij een groot genoegen u als eerste te mogen feliciteren met deze Koninklijke Onderscheiding", zei de Burgemeester. Ir Woltjer wenste daarna de heer De Jong geluk en zeide, dat het bedrijf er altijd trots op is als toewijding en presta tie van personeelsleden op deze eervolle wijze worden er kend en beloond. Hij bood dan ook gaarne de bijbehorende draagmedaille aan. De heer De Jong dankte in zijn antwoord voor de hem verleende bijzondere onderscheiding en verzocht de Burge meester zijn dank aan H.M. de Koningin te willen kenbaar maken. Na het officiële gedeelte van deze jubi leumviering hebben velen uit het bedrijf tijdens een geanimeerde voortzetting de jubilarissen en de dames de hand gedrukt.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 22