VEILIGHEIDSSUCCES IN M. F. II NIEUWS 22 len de oorzaak bij de mens ligt. Door intensieve samenwerking is het aantal ongevallen nog verder terug te brengen." De heer Wischmann feliciteerde zijn collega's en zei dat het werkelijke doel is: zonder ongeval te werken. Het waarderingsgeschenk mag niet als het voornaamste worden gezien in deze wedstrijd. Hij wenste ook de andere afdelingen succes toe. Tenslotte noemde de heer Potuyt enkele recente cijfers, die de teruggang in het totaal aantal onge vallen op het bedrijf duidelijk aantonen: in I960 waren het er 889 en in 1961 daalde het tot 676. „Aan dit succes heeft ook de Veiligheidscompetitie bijgedragen", besloot de veiligheidsinspecteur. Inmiddels bereikte de groep Smeedpers/Bootjesper- soneel/Verhalers te Rotterdam de eerste mijlpaal (100 dagen) en verwierf daardoor de bekende wimpel op het scorebord. Veiligheidscompetitie Werf Rotterdam Stand competitie op 31 augustus 1962: Groep No. 1 136 dagen Fitters-Koperslagers Groep No. 2 61 dagen Groep No. 3 Groep No. 4 Groep No. 5 Groep No. 6 Groep No. 7 Groep No. 8 Groep No. 9 Groep No. 10 73 dagen 113 dagen 80 dagen 111 dagen 124 dagen 96 dagen 189 dagen 189 dagen IJzerwerkers, Boor- ders, Kokers, Sme den, Branders. Buitenbankwerkers. Machinefabriek. Lassers en Transport. Timmerlieden, Hout scheepmakers, Dwars- helling, Onderhoud en Bouwbedrijf. Smeedpers, Vaartui gen en Verhalers. Electriciëns, Kraandrij vers en Magazijnpers. Schilders, Stellingma kers en Bikkers. Geschut. De Gereedschapwerkplaats bereikte in de Veiligheidscompetitie het tweede hoogte punt: 175 dagen veilig gewerkt. Ter gelegenheid hiervan werd de groep (37 man, onder leiding van baas Chr. Loene) op 4 september toegesproken door ir F. C. Smit, die deze keer - naar hij zeide - met enige schroom een lans brak voor de Veiligheid. Hij had nl. thuis een klein ongeval gehad en had een verband om zijn linkerhand. Terecht wees hij er dan ook op, dat de strijd tegen de ongevallen ook zeker thuis moet worden voortgezet, want „het is bekend, dat de onveiligheid thuis, zeer waarschijnlijk groter is dan hier en zelfs groter dan op de weg". Spreker vond het een mooie prestatie van deze groep om slechts met één ongevalsonderbre king de tweede mijlpaal te bereiken. Toch is het percentage ongevallen op 100 werknemers in M.F. II niet merkbaar gedaald in vergelijking met het vorige jaar. Pas wanneer er in de laatste com petitiemaanden geen enkel ongeval zal zijn voor gekomen zal men van een kleine verbetering kun nen spreken. Daarom wekte de heer Smit de aan wezigen op, om zich te allen tijde bewust te- zijn van de eigen verantwoordelijkheid ten aanzien van eigen en andermans veiligheid. De heer F. Sparreboom sprak vóór het uitreiken van het waarderingsgeschenk (de gereedschapset) over de manier waarop deze set gebruikt moet worden: Veilig!

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 24