Idee 799 Idee 801 Idee 805 Idee 807 Idee 809 29 Idee 814 Idee 816 Idee 823 Idee 824 NIEUWS Nieuw te bouwen vaste dok uitvoeren met rechthoe kige vorm i.p.v. schuintoelopende kop-zijwanden Schuine wanden van bestaande vaste reparatiedok- ken 6 en 7 hebben ten doel de hoeveelheid uit te pompen water tot een minimum te beperken. Dit zijn bij elke dokking steeds weer terugkerende kos ten, die in belangrijke mate de prijs voor het dok ken van een schip beïnvloeden. Rechthoekige vorm, als voorgesteld, kan voordelen opleveren in verband met meerdere ruimte, doch wegen niet op tegen de genoemde nadelen. Niettemin zal het nieuw te bouwen vaste dok No. 8 aan één zijde rechthoekig zijn en aan de andere zijde een schuin-toelopende wand hebben, dit ech ter in verband met plaatselijke omstandigheden. Aanmoedigingspremie: f 10, Opklapbare davit voor hijsdoeleinden boven tank- hoofden Dit idee heeft reeds vele voorgangers gehad en biedt geen oplossing van het gesignaleerde pro bleem. Geen premie. Nummering van opdrachtmeldingen Het opnemen van het jaartal in het ordernummer is niet uitvoerbaar, daar men bij de administratieve verwerking (ponskaarten-systeem) steeds aan 5 cijfers gebonden is. Bovendien kan dit verwarring wekken, daar dan in een voor andere doeleinden gebezigde nummerserie wordt getreden. Opgemerkt zij, dat het in de kosten-administratie altijd ken baar is in welk jaar een order heeft gelopen. Geen premie. Het plaatsen van een bord met opschrift ,,Toiletten" een klok, alsmede een windwijzer op sanitaire ge bouw bij dok 6 en 7. Het bedoelde toiletgebouw voor opvarenden van schepen opgenomen in dokken 6 en 7, is reeds voor zien van een bord met Engels opschrift, hetwelk het doel van dit gebouw duidelijk aangeeft. Een klok bevindt zich op enige tientallen meters afstand en is van 2 zijden zichtbaar. Een windwijzer wordt niet noodzakelijk geacht. Geen premie. Het maken van een wegneembaar gedeelte van het hekwerk aan kadezijde van loopbruggen bij steiger Oost. Het onderste gedeelte van het hekwerk van be doelde loopbruggen wordt wel eens beschadigd door passerende kranen, wanneer een schip door sterke wind van de wal afgedrukt wordt. Het idee om een gedeelte van dit hek uitneembaar te maken, verdient aanbeveling. Aanmoedigingspremie: 10, a) Distribueren van kalenders. De Bedrijfsboekhouding geeft jaarlijks een een voudige maandkalender uit. Deze is voor alle be langstellenden verkrijgbaar. bPlaatsing van de naam op de opdracht-meldingen. Door deze opdracht-meldingen zodanig op te ber gen, dat deze onderste-boven in de bak komen te staan, voorkomt men nodeloos gezoek, daar op deze wijze de naam van het schip duidelijk zicht baar zal zijn. Geen premie. Het plaatsen van een zuur stof tankwagen op de wal voor een drijvend dok. Reeds enige jaren is de werf voorzien van een cen trale zuurstof- en gasleiding, waarop de meeste productieplaatsen op de werf zijn aangesloten. In de toekomst zullen ook de drijvende dokken gelei delijk op dit centrale net worden aangesloten. Dok 5 heeft inmiddels een zodanige aansluiting gekregen. Voor dok 4 zal binnen afzienbare tijd ook een der gelijke installatie worden aangebracht. Voor de oudere en kleinere dokken 1, 2 en 3 wordt het aan brengen van deze centrale zuurstofleidingen niét meer nodig geacht. Geen premie. Het plaatsen van een lift in het nieuw te graven dok. Reeds een jaar geleden is een liftinstallatie als proef voor dok 7 besteld en deze zal eerstdaags geleverd worden, waarna plaatsing in dok 7 zal volgen. Bij de bouw van dok 8 is in liftinstallaties, zowel voor personen- als voor goederenverkeer, voorzien. Geen premie. Speciale steekbeitel in grote luchthamers. De bedoelde speciale steekbeitels in luchthamers voor het afsteken van verflagen op de dokvloeren van de drijvende dokken zijn reeds vele jaren als normaal gereedschap in ons bedrijf in gebruik. Geen premie.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 31