Afdeling Harmonie 37 (^NIEUWS Onderwerp: Vrij (Kleurendia's) Vrij (Zwart-wit foto's) Puzzletocht 1961/1962 Vrij Opnamen van Delft Dier Op uitnodiging van de gemeente Stellendam heeft de Harmonie op zaterdag 1 september aldaar een concert gegeven. Dit in verband met het 65-jarig bestaan van de plaatselijke muziekvereniging „de Hoop". Het was een goede ge dachte om deze feestelijke dag af te sluiten met een concert. Dat bleek wel uit de grote belangstel ling die er bestond. Het komt tegenwoordig niet vaak voor dat men voor zo'n groot aantal toehoorders een openlucht concert mag geven. Tot ons ge noegen mochten wij achteraf ver nemen dat het gebodene zeer in de smaak was gevallen. Zelfs werd het gehele programma op de band opgenomen, een reden te meer om ons uiterste best te doen. Bovendien is men ter plaat se op muziekgebied wel wat ge wend. Enkele weken tevoren nog gaf de „National Band of New Zealand" een concert. Dit corps heeft op het wereldmuziekcon cours te Kerkrade, dat onlangs werd gehouden, het hoogste aan tal punten behaald. De heenreis werd 's middags om half twee met bussen aanvaard. Een aardige afwisseling was de boottocht van Hellevoetsluis naar Middelharnis. Bij aankomst om 5 uur werd eerst gegeten, waarna nog enige tijd beschikbaar was om wat rond te kijken. Tegelijkertijd heeft de drumband een rondgang door Stellendam gemaakt. Het concert dat om 7 uur begon, werd besloten met een taptoe door orkest en drum Uiterl. datum Datum van van inlevering: bespreking: 10- 9-1962 24- 9-1962 8-10-1962 22-10-1962 22-10-1962 5-11-1962 17-12-1962 2- 1-1963 11- 2-1963 25- 2-1963 8- 4-1963 22- 4-1963 band. Aan het slot sprak de voor zitter van „de Hoop" een dank woord uit en overhandigde hier bij een herinneringsvaantje. Helaas moesten wij Stellendam tijdig verlaten om de laatste pont te halen. Gedurende de overtocht hebben wij het echter gezellig ge maakt in de salon van de veer pont. Bij aankomst van de pont kre gen de chauffeurs nog de nodige moeilijkheden te overwinnen. Het was laag water geworden en door de constructie van de aan legsteiger konden de bussen de pont niet zonder meer verlaten. Niettegenstaande de medewer king van het bootpersoneel duur de het toch een half uur voordat de bussen de veilige wal hadden bereikt. Een duidelijk bewijs dat de vaste oeververbinding die hier tot stand wordt gebracht, een grote vooruitgang zal betekenen. Wij hebben het zeer op prijs ge steld dat twee leden van het hoofdbestuur, de heren C. Keyzer en W. Maassen van den Brink, van hun belangstelling blijk gaven en de reis meemaakten. Al met al zullen wij met veel ge noegen aan deze dag terug den ken, mede ook dank zij het feit dat de weergoden ons bijzonder gunstig gezind waren. Het Bestuur. De Harmonie op bezoek in „Sonnevanck" Onze Harmonie heeft op 8 sep tember geconcerteerd voor de pa tiënten in het Sanatorium „Son nevanck" te Harderwijk. Een drietal autobussen vervoerde de leden en hun echtgenoten naar het rustig gelegen verpleegoord. Alle zwart-wit foto's en dia's voor de wedstrijden dienen dus steeds uiterlijk 14 dagen vóór de wed strijd-avond ingeleverd te worden. Indien u echter op de uiterste in leveringsdatum verhinderd bent, kunt u de foto's en/of dia's de vrijdagavond daarvoor tussen 17 en 17.45 uur in het Clubgebouw bij de hoofdingang aan de Vlaar- dingerdijk bij een der bestuursle den inleveren. De heren C. Keyzer en J. D. Uyterlinden en hun echtgenoten maakten namens het Hoofdbestuur van de Personeelsvereniging de reis mede. Ook de heer J. F. Pala, oud-dirigent, was met mevrouw Pala van de partij. Omstreeks 10 uur kwam het ge zelschap aan en direct daarna be gon de rondmars over het uitge strekte terrein. Op vier verschil lende plaatsen werd voor een aan dachtig gehoor opgewekte mu ziek ten gehore gebracht. Af en toe werd dirigent Jansen als 't ware gedwongen een toegift te geven. Ook de drumband onder leiding van de heer Meier weerde zich kranig. Het weer tijdens de rondgang was min of meer wispelturig, maar ir B. Wilton, die eveneens op het terrein was aangekomen, wilde persé dia's maken en hier aan dankten de musici het, dat de zon ook enkele malen haar best moest doen. Na de aubade bij het kinderpa viljoen kwam één der patientjes, Teun de Boer, de dirigent harte lijk dankzeggen. Er werd ons verteld, dat meerma len muziekcorpsen enige ver strooiing brachten en ook zang koren kwamen in „Sonnevanck" om voor de verpleegden te con certeren. Na de rondgang werd de koffie gepresenteerd (met lekkere koek jes!) en te pl.m. 1.00 uur ver trokken wij weer om in Harder wijk de middagboterham te gaan nuttigen. Vanuit het restaurant, waar dit gebeurde, had men een prachtig

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 39