Afdeling Schaken J.-v. M. (fj|)NIEUWS 38 gezicht op het steeds kleiner wor dende IJsselmeer. Men kon er ook prachtig de laatste buien zien aankomen Het volgende programmapunt luidde: bezoek aan het Open luchtmuseum te Arnhem. Langs prachtige Veluwse binnenwegen leidde de tocht over Staverden, langs het Uddelermeer, over Uddel en via Apeldoorn naar Arnhem. In het museum bleek, dat men wel over een zee van tijd moest beschikken om werkelijk alles te zien. Daarbij komt nog dat de aanleg van het prachtige park tel kens dwingt tot stilstaan en te genieten van het ene verrassende uitzicht na het andere. Onder het gezelschap waren er velen, die van de tentoongestelde museumstukken houden en bij zonder genoten van de confron tatie met het verleden. Met leeftijd heeft zo'n voorkeur niets te maken, zowel ouderen als jongeren hebben genoten en de gids had vele weetgierige vra gen te beantwoorden. „Jammer dat de tijd te kort is om het allemaal te verwerken". Deze opmerking werd dikwijls gemaakt. In het restaurant „De Westerbou- wing" zou het diner gebruikt worden. Men arriveerde daar tij dig genoeg om vanaf dit hoge punt te genieten van het ruime uitzicht naar Oost, Zuid en West. Voor hen die het weten te vinden biedt ook Nederland veel schoons. In het oosten de stad Arnhem, in het zuiden de Be tuwe en op de achtergrond de heuvels achter Nijmegen en wes telijk de Betuwe en vlak voor aan - in de diepte de Rijn. Wij hadden het genoegen tijdens het diner tegenover onze oud dirigent en zijn vrouw te zitten. Door een of andere vergeeflijke vergissing had hij niet het ver langde apéritiefje gekregen. Met zijn nog altijd heldere diri genten-stem riep hij de ober bij zich. „Dit is verkeerd, een octaaf te laag, overdoen!" En de ober moest bekennen, dat het inderdaad foutief was. Waarmede wij maar willen zeg gen, dat de oud-dirigent nog echt geen oude dirigent is. Trouwens dit hadden wij reeds mogen con stateren uit de vrolijke gesprek ken (in verschillende „toonzettin gen") tussen de beide kunstbroe ders. Na de maaltijd was er tot 10 uur gelegenheid om zich te vermaken naar eigen inzicht. Spoedig had zich uit de muzikanten een klein ensemble gevormd, dat de danslustigen op de vloer bracht. Programma is echter programma. Daartegen doet men niets, hoe gezellig het samenzijn ook wordt. Langs nog vrij drukke wegen brachten onze drie bekwame chauffeurs iedereen veilig huis waarts en allen waren ervan overtuigd, dat de verwachting, uitgesproken in de circulaire, werkelijkheid was geworden; met aller medewerking is 8 september een prettige en goed georgani seerde dag geworden. Maandag, 3 september 1962. Een onvergetelijke avond voor de schaakclub van W.F. De heer H. den Uyl speelde si multaan tegen 22 van onze spe lers. Gesecondeerd door (of moet ik zeggen „onder aanvoering van"?) mevrouw Den Uyl en twee zoons, arriveerde onze vriend in het strijdperk. Ook de twee zoons bonden de vreedzame strijd op het schaakbord aan met hun grote vader. Vier uren van inspanning volgden. Inspanning van mevr. Den Uyl om enige foto's van dit historisch gebeuren te „schieten", inspanning van de deelnemers om te trachten een heel of half puntje van de „kampioen" af te snoe pen en rustig ging de W.F.- grootmeester langs de borden. Eén snelle blik, soms een ogen blik van nadenken en dan had de schaker achter het bord weer zijn handen vol. Het was een alleszins geslaagde avond en ook het resultaat leek mij voor beide partijen bevredigend. Van de 22 partijen bracht de heer Den Uyl er 12 tot winst, hij verloor van de heren Sloof, De Boom, De Bruin en Bogers, terwijl de heren Van Baardewijk, Hamerslag, De Koning, Schoones, Den Uyl jr. en Van Meeuwen het tot een re misestand wisten te brengen; het geen dus neerkomt op een score van 15 punten of 70 voor de simultaanspeler. Hulde aan onze vriend, die naar wij hopen nog veel in het belang van de Schaakvereniging van W.F. zal mogen doen! Wie zal hem daarbij helpen? Nog steeds zijn er nieuwe leden welkom! (vervolg van pagina 30) Dank zij uw belangstelling in welke vorm ook, is mijn 40-jarig jubileum voor mij onvergetelijk geworden. Allen die daaraan hebben medegewerkt, betuig ik hierdoor, mede namens mijn vrouw en huisgenoten, onze oprechte dank. C. TH. DE JONG. Mede namens mijn vrouw, mijn hartelijke dank aan directie, chefs, bazen en collega's voor de blijken van belangstelling ter gelegenheid van mijn 25-jarig jubileum. W. ARNOLDS. Mede namens vrouw en zoon betuigt ondergetekende zijn hartelijke dank aan directie, chefs, bazen en collega's voor de cadeaus en de bloemen, welke hij mocht ontvangen ter' gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum. P. BISSCHOP. Gaarne betuig ik hiermede, ook namens mijn vrouw en zoons, mijn hartelijke dank voor de bloemen, de cadeaus en de belangstelling bij mijn 25-jarig jubileum. P. C. DE GRAUW.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 40