„Allereerst wil ik Uwe Majesteit voor de tweede maal in ons bedrijf een eerbiedig welkom toeroepen. In 1953 was U hier voor de plechtige ingebruikneming van Uwer Ma- jesteits Kruiser „De Ruyter". Aldus begon de heer Wilton zijn uiteenzetting. Hij memo reerde de Koninklijke bezoeken aan het be drijf, bracht de bouw van enkele grote schepen in herinnering en vertelde een en ander over de eerste Nederlandse lo comotief, die bij Fijenoord werd gebouwd. De stationsoverkapping van het Centraal Station te Amsterdam, het stuurhuis aan de Euromast, enkele interessante reparatiekar- weien, het nieuwe gegraven dok in aanbouw, introductie van buitenlandse werknemers, kortom vele aspecten van het ingewikkelde mechanisme dat scheepswerf en machinefa briek heet, passeerden de revue. (Voor vol ledige tekst van de causerie wordt verwezen naar bladzijde 7). Nadat de heer Wilton op een grote maquette Hare Majesteit de te volgen route over de werf had gewezen, werd de tocht per auto voortgezet door M.F. II en langs de Ooste lijke havenkade, waar in de bok „Titan" de kopsectie van het in reparatie liggende schip „Arabella" aan Hare Majesteit werd ge toond. Vlootschouw Met opstapwagens ging het gezelschap naar de kop van de haven. Daar lagen op de voor grond de vijf sleepboten, die tezamen de oude naam van het Wilton-bedrijf vormen nl. Wiltons Engineering And Slipway Company, verder de overige sleep- en motorboten. De in reparatie in de havens liggende schepen waren alle gepavoiseerd. Een fleurig gezicht! Zodra de opstapwagen, waarop H.M. de Koningin zich bevond, aan de hoek van de haven verscheen, klonk als welkomstgroet een oorverdovend fluitconcert van alle sleep boten tegelijk. Via de westelijke havenkade ging de route naar de Vijfsluizen. Voortdurend toonde Ko ningin Juliana belangstelling voor hetgeen er tijdens de tocht te zien was. In de Bedrijfsschool Bij de ingang stonden 20 leerlingen in een erehaag opgesteld en wachtte de heer

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 6