21 ^)NIEU WS Hier volgt het geschreven portret van het elfenbankje. Ten eerste groeien ze altijd op stompen en takjes van loofhout. In een den- nebos zul je ze dus tevergeefs zoeken. In de tweede plaats groeien ze meestal rozetvormig of dakpansgewijs bij elkaar. Elk elfenbankje is op zichzelf half cirkelvormig en voelt flu weelachtig aan. De bovenzijde is van ver scheidene bandjes in verschillende kleuren voorzien. Deze kleuren kunnen zijn: wit-geel tot bruinachtig, ja zelfs tot blauw-zwart toe. Als ik je nog vertel dat deze bankjes dun en taai zijn, heb je al een aardig idee hoe ze er uit zien. Maar één ding moet ik er nog bij vertellen: de onderkant zit vol gaatjes. Kijk tevens uit naar exemplaren waarvan de onderkant geen gaatjes maar lang gerekte gleuven vertoont. Dan heb je te doen met de gewone plaatjeshoutzwam. stuk van, met bessen, mos, takjes e.d. Ieder naar haar of zijn smaak, maar denk er om, niet van alles erbij stoppen zoals kaboutertjes, bruggetjes enz. Neem al leen producten die je buiten hebt gevonden. Van el fenbankjes kun je dingen maken, waarvan je nog ja ren plezier hebt. Ja, inderdaad, want deze soort pad destoel valt later niet als een mislukte pudding in elkaar. Laat ik voorop stellen dat je dan mooie, goed uitge groeide exemplaren moet nemen; niet aangevreten en niet te oud. Kijk dus goed uit, voordat je ze van de stompen afhaalt. Wanneer je enkele mooi gevormde exemplaren hebt verzameld, ga je hiervan een broche maken. Met een veiligheidsspeld, naald en draad kom je er wel. Heb je een zeer mooie bemachtigd, maak er dan een versiersel voor je muts van. Waar moet ik zoeken en hoe zien ze er uit, zul je vragen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 25