1946 1906-1946 W. WILTON DIRECTEUR WILTON FIJEN00RD ^)NIEUWS 8 Het eerste nummer van dit jaar januari/februari) geeft op pagina 1 een portret en een korte levensbeschrijving van twee nieuwe directieleden, de heren M. J. Romer en S. van West. Ir M. J. RÖMER De heer Römer werd op 20 November 1885 geboren. In Delft behaalde hij den graad van electro-technisch ingenieur, waarna hij in 1911 in dienst trad van het Gemeente Electrici- teitsbedrijf te Tilburg. In 1912 werd hij aangesteld bij het Gemeente Electriciteitsbedrijf te Rotterdam, waar hij in 1924 benoemd werd tot adjunct-directeur. In 1935 volgde zijn aan stelling tot directeur van het Gemeente Electriciteitsbedrijf te Rotterdam, welke functie hij bekleedde tot zijn benoeming bij Wilton-Fijenoord. Ir S. van WEST De heer Van West werd op 17 Mei 1886 geboren. Hij stu deerde in Delft en Bremen, waar hij den graad van scheeps bouwkundig ingenieur behaalde. Achtereenvolgens was hij werkzaam als constructeur bij de Rott. Droogdok Mij te Rotterdam, daarna als ingenieur bij de Werf Conrad te Haar lem, waarna hij van 1913 tot 1918 als Marine-ingenieur aan het Marine-Etablissement te Soerabaja verbonden was. Na het einde van den wereldoorlog was hij gedurende 1 jaar werk zaam op een scheepswerf te San Francisco om daarna als inge nieur aan het bekende Bureau Cornelissen verbonden te zijn, tot hij in 1921 werd uitgezonden als administrateur van de Droogdok Maatschappij Soerabaja, waar hij gedurende 13^ jaar werkzaam was en daarbij ook belast werd met den aan bouw van schepen. Na afloop van dien termijn is hij als hoofdinspecteur in dienst van de H.A.L. getreden waar hij gebleven is tot zijn benoeming bij Wilton-Fijenoord. Op de eerste pagina van het volgende W.F.-Nieuws (maart) treffen wij een uitgebreid artikel aan, gewijd aan het 40-jarig directeurs-jubileum van de heer W. Wilton. Ir M. J. Römer Ir S. van West Op 6 Januari 1946 was het veertig jaar geleden, dat de Heer W. Wilton als Directeur in dienst trad van Wilton's Machine fabriek en Scheepswerf. Een zeer bijzonder jubileum in den scheepsbouw, dat niet onopgemerkt mocht voorbijgaan en waar van dan ook de officiëele herdenking op 14 Febr. plaats heeft gehad. De levensloop van den Heer Wilton is er een geweest, geheel gewijd aan het reparatiebedrijf en zijn werk op dit gebied heeft in groote mate bijgedragen tot den bloei van het haven- verkeer van Rotterdam. Immers Wilton werd meer en meer internationaal bekend om haar degelijke en snelle scheeps- reparatie en dit heeft stimuleerend gewerkt op het dirigeeren van schepen uit alle landen naar onze havens. De vele bui- tenlandsche relaties van den Heer Wilton en de wijze, waarop hij de belangen van de reeders diende, hebben hier belangrijk toe bijgedragen. W. Wilton

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 10