9 NIEUWS De Heer Wilton heeft zijn eerste practijkjaren in de fabriek doorgebracht en is op achttienjarigen leeftijd naar Huil vertrokken om daar zijn leerjaren te vol tooien. Na zijn terugkomst op de werf is hij langen tijd belast geweest met het bezoeken van de sche pen in de haven voor het opnemen van de noodig geoordeelde reparaties. Hier heeft hij vele vrienden gemaakt en vele relaties aangeknoopt met buiten- landsche kapiteins. Door zijn wijze van optreden en aanpakken van het werk is hij een gezien en populair man geworden bij de klanten, waar tot op heden de werf nog de vruch ten van plukt. Van zijn eerste boot, waarmede hij de schepen be zocht, de „William", is een model gemaakt, dat hem bij zijn 25-jarig ambtsjubileum is aangeboden. Later werd voor deze bezoeken de voor hem ontworpen snelle motorboot „Tab" gebouwd, die in haar tijd de snelste directieboot op de rivier was. Door zijn vele buitenlandsche reizen, vooral naar Scandinavië, heeft de heer Wilton de aangeknoopte relaties weten aan te houden en uitgebreid, ook het contact met de vele buitenlandsche vertegenwoordi gers onzer werf. Hiervan kan de beroemd geworden ronde tafel bij Leygraaf getuigen, waar 's middags réunie was van de in onze havens vertoevende sur veyors, inspecteurs en kapiteins en waar menige ge wichtige reparatieopdracht is afgesloten. Allengs nam het reparatiewerk zoo in omvang toe (bij zijn 25-jarig jubileum was het ongeveer ver tienvoudigd), dat de Heer Wilton zijn werk aan an deren moest overlaten en werden successievelijk En- gelsche, Noorsche, Spaansche, Italiaansche en Duit- sche werkzoekers onder zijn leiding aangesteld. In 1906 tot directeur benoemd, heeft hij zich oor spronkelijk onder leiding van zijn ouderen broeder Bart geheel met het uitvoeren der opgedragen repa raties op de werf ingelaten en nadat de Heer Bart zijn directeurschap neergelegd had en ook na de fusie met Fijenoord in 1929 heeft hij de leiding van het reparatiebedrijf geheel op zich genomen en steeds tot meerderen bloei gebracht. Bij zijn 40-jarig jubileum herdenken wij gaarne de genoemde episoden uit zijn leven en wenschen wij hem nog vele gelukkige en voorspoedige jaren toe. Voor de huldiging was de koffiekamer van het hoofd gebouw feestelijk versierd en toen de jubilaris, ver gezeld van zijn echtgenoote en zijn naaste familie hier binnenkwamen, stonden de Directie, het geheele kantoorpersoneel, de bazen en het bestuur van de kern, benevens afgevaardigden van de harmonie- en tooneelvereeniging daar opgesteld. Verschillende bloemstukken vulden de zaal. De Heer Römer, als eerste spreker, schetste de groote verdienste die de jubilaris gehad heeft bij den op bouw van het Wilton-Fijenoord concern, waarmede hij heeft gewerkt in het algemeen belang en aan den bloei van het Rotterdamsch havenbedrijf. In den loop van zijn toespraak deed hij de bekend heid welke Wilton-Fijenoord in het reparatiebedrijf geniet naar voren komen. Hij wenschte den Heer Wilton toe, dat hij nog vele jaren een goede ge zondheid zou mogen genieten en dat hij daarbij ge tuige zou mogen zijn van de voortzetting van het werk, waaraan hij zich zoo vele jaren met zijn volle per soonlijkheid heeft gegeven. Hij memoreerde den steun dien hij bij zijn werk van zijn Echtgenoote heeft mo gen ontvangen. De heer K. P. Muilwijk, die namens de afdeeling Reparatie sprak, bracht hulde voor de wijze, waarop de Heer W. Wilton zijn krachten aan deze afdeeling heeft gegeven. Hij herdacht de naaste medewerkers van den Heer Wilton, welke hem ontvallen waren, waarbij hij de namen noemde van P. E. Meijer, W. Wilton Jr. en Ch. F. v. d. Sluis. De goede geest, die er steeds op deze afdeeling heerschte, was mede het werk van den jubilaris. De vele vrienden, die hij zich in het binnen- en buiten land heeft gemaakt, demonstreeren duidelijk de aan gename wijze, waarop hij met klanten wist om te gaan. Namens het technisch en administratief personeel bood hij hem een cadeau aan, hetwelk op verzoek van den jubilaris onder couvert werd gegeven. Ir. G. de Vries, als oudste hoofdambtenaar, voerde vervolgens het woord. Hij rekende het zich tot een eer, dat hij de geheele loopbaan als directeur van den Heer Wilton heeft mogen medemaken en me moreerde verschillende voorvallen uit dit tijdperk. Enkele zinnen van de toespraak, welke hij bij het 25-jarig jubileum van den Heer Wilton in dichtvorm had voorgedragen, werden door hem herhaald, om dat hetgeen toen gezegd is, heden nog in meerdere mate geldt. Een jubileum alleen, dat zegt nog niet veel, Wacht maar lang genoeg, 't wordt vanzelf je deel. Maar als men, zooals onze geachte jubilaris, Mag terugzien op een tijdperk en ieder weet dat het [waar is, Waarin de afdeeling onder zijn leiding dusdanig [heeft gefloreerd, Dat zooals de Heer Henry terecht heeft gememoreerd, De omzet tot het tienvoudige is gestegen, Dan, mijne heeren, heeft dit jubileum beteekenis [gekregen. Als voorzitter van de bazenvereeniging bracht de Heer Bouman de wijze van werken naar voren bij het begin van het directeurschap van den Heer Wilton en het aandeel, dat deze gehad heeft aan de vorming van de menschen, die in het bedrijf werden opgenomen. Hij wenschte hem toe, dat hij bij het opmaken van de balans van zijn leven, tot de ge volgtrekking zou komen, dat dit leven welbesteed was. Namens de bazen overhandigde hij hem een cadeau, eveneens onder couvert. De Heer Schuurs, als voorzitter van de kern, deed den jubilaris de gelukwenschen toekomen van het fabriekspersoneel en deed het nut van sociale voor zieningen naar voren komen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 11