I 1947 ONS WERK NIEUWS Op pagina twee volgt de bekendmaking inzake de oprichting van het Willy Wilton-fonds. De heer Wilton heeft nl. de voor zijn jubileum bijeengebrachte gelden beschikbaar gesteld voor een op te richten bizonder ondersteuningsfonds. Op de laatste bladzijde staat de aankondiging van de verkiezing van een nieuwe kern, 46 leden tellende. Het aprilnummer opent met een nieuwe rubriek: „Ons Werk", een regelmatig verschijnend over zicht van de W.F.-activiteiten. In het juninummer staat in het artikel „Ons Werk" het afschrift van een prettige brief: „Wij hebben het schip (s.s. „Baden") geïnspecteerd en het doet ons veel genoegen vast te stellen, dat wij het in elk opzicht eerste klasse hebben bevonden. Wij brengen hiermede onze waardering en dank tot uitdrukking voor het uitstekende werk dat door U verricht is en het uit voeren daarvan binnen den overeengekomen contract-tijd". De toenmalige redactie tekent daarbij aan dat „tevreden rederijen ons als teeken van waardeering bij herhaling hun schepen ter reparatie zenden", maar vond het prettig dit schrijven te kunnen publiceren. ]uli: Een nieuwe V-actie! Bij W.F. wordt een Veiligheidsraad opgericht. Men gebruikt in het desbetreffend artikel de Amerikaanse slagzin, die de strijd tegen de ongevallen kenschetst als: De oorlog, die nooit eindigt. In dit blad treft men ook een verslag over het eerste kampement van Bedrijfsschoolleerlingen aan, dat heeft plaatsgevonden in „Heidebad" te Epe. Dertig scholie ren zijn daar 10 dagen geweest. Het augustus/september Nieuws geeft in haar kolommen een verslag over de officiële opening van de nieuwe sportterreinen (14-9-1946). Op dezelfde pagina wordt de intrede van de eerste sociale verzorgster bekendgemaakt. Onder het hoofd „Bravo" kan men lezen hoe 15 jaar geleden onze kinderen door vele Sinterklazen zijn verwend. In dit jaar verschijnt het personeelsorgaan vrij regelmatig als 14-daags blad. Het eerste januari nummer geeft onder het hoofd: „Een ramp voor ons bedrijf" het relaas van het afbranden van timmerloods en modelmakerij te Rotterdam. In het blad van 17 januari treft men een voor ons bedrijf prettige uitlating aan, n.a.v. het tewaterlaten van de nieuwe sleepboot „Drydock V". Het desbetreffend verslag eindigt nl. met deze zin: de reeds dikwijls gedane uitroep van Groote Vaart-kapiteins „Geef mij maar Wilton-booten". In het febrttariblad kan men lezen, dat bepaalde moeilijkheden, die wij in dezelfde of andere vor men ook nu nog kennen, moeten worden opgelost. Onder het hoofd: Versnelde opleiding pijp- fitters, worden in de leeftijd van 20 tot 35 jaar gegadigden gevraagd om een 6 weken durende cursus te volgen. Lezenswaardige artikelen over het bouwen van meerstoelen voor de dokken IV en V vullen de kolommen in het maart- en in het aprilnummer. In het Nieuws van 2 mei wordt het gebruik van de nieuwe spelling bekendgemaakt. Op bijgaande foto zien we twee belangrijke schepen van de Koninklijke Nederlandsche Marine aan onze werf, en wel Hr. Ms. „Jacob van Heemskerck", één van onze lichte kruisers, en Hr. Ms. „Karei Doorman", een vliegdekschip. De „van Heemskerck" ligt reeds geruime tijd aan onze werf voor het uitvoeren van omvangrijke revisiewerkzaamheden. De „Doorman", welke inmiddels is vertrokken, zien we hier in ons dok 5, waar het schip, na een reis naar de tropen, voor het uitvoeren van de normale onderhoudswerken werd op genomen. Zoals U waarschijnlijk bekend is, heb ben wij dit schip in bruikleen ont vangen van de Britsche Regering om het personeel van de Kon. Ned. Ma rine voor de dienst op deze schepen op te leiden. Te zijner tijd zal het schip weer aan de Royal Navy worden overgedragen. Hr. Ms. vliegdekschip „Karei Doorman" en Hr. Ms. kruiser „Jacob van Heemskerck"

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 12