1948 De volgende oproep geldt ook nog voor het heden 11 (^NIEUWS Het juninummer brengt verslag uit over het afscheid van ir G. de Vries en van een sportuitwisseling met Engelse sportzusters en -broeders. Aan de nieuwe W.F.-ambulancewagen wijdt het blad van 2 juli aandacht. Met grote regelmaat treffen wij nu steeds Kernver slagen in ons personeelsblad aan. In het Nieuws van 18 juli staat als één der agendapunten te lezen: Het samenstellen van een Commissie ten dienste van het W.F.-Nieuws. Deze Commissie is op 30 oktober d.a.v. door ir M. J. Römer geïnstalleerd. EEN NIEUWE REDACTIE Op 30 October is door onze Directeur de heer M. J. Römer een redactie-commissie voor het W.F.- Nieuws geïnstalleerd, bestaande uit de heren: L. Giphart als vertegenwoordiger van de Contact commissie; C. Keyzer chef Sociale Zaken; In een 17-regelig artikel wordt in het blad van 16 januari het tweede lustrum van het W. F.-Nieuws afgedaan. Groter nieuws brengt het februarinummer: Het grote dok zal worden hersteld. WAT HEEFT DE W.F. KRANT NODIG! Ie. Enthousiaste tekenaars, die bij de artikelen een geestig, geestvol of raak plaatje teke nen. Niet dringen heren! Eén tegelijk! 2e. Voor alle rubrieken enthousiaste inzenders (employé s W.F.), van alle rangen en stan den, van alle leeftijden en van beide ge slachten, die willen aantonen, dat de W.F. krant van en voor het personeel is. 3e. Opbouwende critiek van alle zijden, van alle employé's. Verscheidene leden van W.F.-sportverenigingen bren gen een tegenbezoek aan Engelse bedrijfsverenigingen (Small Electric Motors/Rediffusion), zo meldt het juniblad. Het nummer van 27-8-1948 is voor de laatste maal voorzien van de navolgende, naoorlogse narigheid. Ingevolge papiertoewijzing B.P.P. No. 3560 d.d. 10-12-47 verschijnt deze uitgave tweemaal per maand en is de omvang van dit nummer 4 pag. formaat 25 bij 32 cm. Meer dan 3 jaar na de bevrijding is de papiernood enigszins gelenigd, hoewel zuinigheid blijft geboden. J. Koppe als vertegenwoordiger van de Bazen- vereniging; J. M. Schuurs als vertegenwoordiger van de Kern. Hierbij deelde de heer Römer mede dat de ver schijningsfrequentie binnenkort zal worden opge voerd tot 1 week en dat verschillende rubrieken zullen worden toegevoegd, waardoor bereikt zal worden dat het W.F.-Nieuws een graag geziene gast wordt in de huisgezinnen van onze employé's. In verband hiermede kunnen inzendingen voor de volgende nummers van het W.F.-Nieuws bij één der bovengenoemde heren worden ingediend. Op 28 november verschijnen enkele nieuwe rubrie ken: sociale rubriek; rubriek voor de vrouw, voor de jeugd en voor werf, kantoor en werkplaats. De redactie rekent daarbij op veel medewerking uit verschillende bedrijfskringen. The Missions to Seamen krijgt op 25 augustus de beschikking over een gebouwtje op de werf. (Nummer van 12-12-1947 In verband met de plaatsing van de eerste Hollerith- machines en de daarop volgende indienststelling brengt het octobernummer het eerste artikel over dit onderwerp. Een verslag van een grote brand aan de Vijfsluizen en een foto van twee „gemechaniseerde" sociale ver zorgsters vinden wij in het blad van 5 november. SNELLE HULP IS DUBBELE HULP Toen wij enige jaren geleden besloten tot de aan stelling van de twee sociale verzorgsters, wisten we, dat haar arbeidsterrein figuurlijk en letterlijk zeer uitgestrekt zou zijn. Het zou geen gemakkelijke taak zijn, niet in het minst door de valse schaamte en het grote wantrouwen van het personeel in 't algemeen in het begin. Al spoedig bleek, dat de beide dames tot de harten van de vrouwen onzer werknemers wisten door te dringen en haar vertrouwen begonnen te winnen. Ruim twee jaren doen zij thans dit belangrijke werk en we geloven, dat zelfs de grootste nurks onder het

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 13