1949 (J|) NIEU WS 12 personeel daarvoor waardering zal hebben, ook al heeft zijn gezin nog geen kennis met haar behoeven te maken. Het zijn langzamerhand bekende figuren geworden in Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen. Op de fiets trekken (thans verleden tijd) zij van het ene gezin naar het andere en brengen hulp, waar deze gewenst is. De nood is nog steeds groot en het arbeidsterrein is niet alleen uitgestrekt, maar onbeperkt. Het valt niet mee de gehele dag door weer en wind op de fiets door de stad te trekken. Een functie, welke niet in aanraking brengt met de vele ellende door ziekte of anderszins veroorzaakt, zal geestelijk en lichame lijk wellicht minder vermoeidheid brengen. De gees telijke vermoeidheid zal dikwijls niet te voorkomen zijn, doch wat de lichamelijke betreft kunnen we de hulp van de techniek inroepen. En zie, daar zien we enkele maanden geleden plotseling de „Solex" aan gekondigd. Een rijwiel met motor. Wat een uitkomst voor dit werk. Een gesprek met de leveranciers gaf ons de zekerheid, dat we niet al te lang behoefden te wachten en sedert enkele weken is onze sociale verzorging naar buiten gemo toriseerd. Ook op dit gebied gaan we met onze tijd mee. Snelle hulp is dubbele hulp. Beseffen we dit laatste echter wel? Zo dikwijls moeten we bemerken, dat zij, die in eerste instantie geroepen zouden zijn te helpen, er weieens te gemakkelijk over denken. Wij allen, één voor één kunnen in omstandigheden komen te verkeren, welke hulp van anderen noodzakelijk maakt. Dat mogen we nooit vergeten en dan zullen we wel licht eerder bereid zijn, ook anderen te helpen. C. K. De electriciteitsvoorziening in Nederland is in moei lijkheden! In een directieartikel wordt per 19-11-48 bekendgemaakt, dat in 3 wintermaanden korter ge werkt zal worden en dat die uren daarna zullen wor den ingelopen. De eerste op het continent gebouwde Wilton-Fijenoord-Doxford Motor Het nummer van 20 mei doet verslag van het 40- jarig jubileum van de heer C. J. A. van Daalen. Wij lezen hierin, dat de heer W. Wilton een artikel in „Schip en Werf" aan deze gebeurtenis heeft gewijd. De Engelse sportverenigingen Redif fusion/ Small Electric Motors komen tijdens de Pinksterdagen W.F. bezoeken en bestrijden. Een verslag over de diverse manifestaties is te vinden in het juninummer.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 14