ONZE NIEUWE DIRECTIELEDEN 13 NIEUWS Het blad van 8 juli meldt: C. J. A. van Daalen Ir J. E. Woltjer Zoals in ons vorig nummer reeds werd medege deeld, heeft de Algemene Vergadering van Aan deelhouders der Vennootschap op 17 Juni j.l. met ingang van 1 Juli 1949 tot directeur benoemd de heren C. J. A. VAN DAALEN en Ir. J. E. WOLTJER De heer van Daalen, die op 11 April 1895 te Rot terdam geboren werd, trad op 14-jarige leeftijd als leerling op de tekenkamer in dienst van de onder neming en vierde op 2 April j.l. zijn 40-jarig ju bileum. Ter gelegenheid van dit feit werd in het Wilton-Fijenoord Nieuws No. 9 van 20 Mei j.l. een korte beschrijving van zijn loopbaan gegeven en wij menen er goed aan te doen bij de intro ductie van genoemde heer als directeur der onder neming deze woorden in extenso te herhalen. „Het mag wel een groot voorrecht heten als men op zo'n betrekkelijk jeugdige leeftijd zijn 40-jarig jubileum bij „Wilton", na de fusie „Wilton- Fijenoord", mag herdenken," dit waren ongeveer de woorden, welke de heer W. Wilton bezigde in de aanhef van een artikel in „Schip en Werf" ge wijd aan het jubileum van de heer C. van Daalen. Inderdaad, en dit voorrecht wint nog aanzienlijk aan belang als we de carrière van de jubilaris van af zijn indiensttreding bij onze onderneming vol gen. Indien men als 14-jarige jongeman als leer ling zijn intrede doet op de tekenkamer en door werklust en ijver, gepaard aan een ontembaar stre ven om vooruit te komen, dit streven bekroond ziet met waardering allerwegen, en niet in het minst van de zijde zijner superieuren, dan kan men de heer van Daalen de welverdiende hulde daar voor en de gevolgde erkenning zijner uitzonder lijke capaciteiten niet misgunnen en nog minder onthouden. Het is daarom geenszins te verwon deren, dat de heer van Daalen voor zijn opvallen de prestaties en gedegen technische kennis van zaken, zowel op het gebied van scheepsbouw als werktuigbouw, reeds tal van jaren geleden de be langrijke functie werd toevertrouwd, welke hij thans nog met zoveel animo en succes bekleedt. Dat de heer van Daalen ook buiten de werf hoog aanzien geniet moge wel zeer duidelijk blijken uit de overstelpende blijken van belangstelling, welke hij op de gedenkwaardige dag van 20 April zowel uit het binnen- als buitenland heeft mogen ont vangen. Moge het hem gegeven zijn nog tal van jaren en in goede gezondheid zijn krachten aan onze onderneming te wijden." Wij twijfelen er niet aan, dat de heer van Daalen ook in de hoogste functie bij de onderneming „the right man on the right place" zal blijken te zijn. De heer Woltjer werd op 11 December 1907 te Amsterdam geboren en verwierf in November 1934 het diploma van Scheepsbouwkundig Inge nieur aan de Technische Hoogeschool te Delft. Na zijn studie aldaar assisteerde hij Prof. Burgers aan genoemde Hogeschool, waarbij hij speciaal be last was met het onderzoek van de ventilatiepro- blemen in de Rotterdamse tunnel. Op 1 Mei 1936 trad hij als adjunct-inspecteur bij de N.A.S.M. Holland-Amerika Lijn te Rotterdam in dienst. In April 1941 zag hij met enige anderen kans via de Noordzee naar Engeland over te steken, waar-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 15