a ONZE NIEUWE DIRECTEUR 1951 1952 ^NIEUWS 16 Een kernverslag zoals in nr. 20 (17-11-1950) staat, is nog niet eerder voorgekomen: meer dan drie pa gina's tekst. Veel interessante zaken worden erin ver meld. Kern vergaderingen blijken niets met „naai- kransjes" gemeen te hebben. Ook het W.F.-Nieuws komt ter sprake. Het bekende modewoord „voorlich ting" is ter tafel gekomen. Het antwoord op de des betreffende vraag luidt: „Voorlichting van arbeiders- in het algemeen- ligt dikwijls niet op het terrein van het bedrijf." Het decembernummer wijdt in een groot artikel bi- zondere aandacht aan het 50-jarig jubileum van de heer W. Wilton. Ir B. Wilton Het eerste blad opent met een welkomstwoord aan ir B. Wilton, die per 15 december 1950 tot lid van de directie is benoemd: In ons laatstverschenen nummer hebben wij reeds be kend gemaakt, dat de op 15 December j.l. gehouden buitengewone vergadering van aandeelhouders met ingang van 1 Januari 1951 tot directeur onzer Ven nootschap heeft benoemd de heer Ir. BARTEL WILTON. De heer Wilton, kleinzoon van en vernoemd naar de oprichter van het bedrijf, werd op 14 Mei 1913 ge boren en verwierf in Juni 1940 het diploma van Werktuigkundig Ingenieur aan de Technische Hoge school te Delft. Alvorens in dienst van Wilton-Fijenoord te treden was hij o.a. werkzaam bij de Artillerie-Inrichtingen, Hembrug en het Bureau v. Bedrijfsorganisatie van Ir. J. M. Louwerse. Voor laatstgenoemd bureau is de heer Wilton op be drijfsorganisatorisch gebied .o.m. werkzaam geweest in de reparatiewerkplaatsen van de Nederlandse Spoorwegen te Tilburg. De heer Wilton ving zijn werkzaamheden bij onze onderneming aan als assistent-bedrijfsleider in de Machinefabriek en werd na het overlijden van de heer Schot bevorderd tot bedrijfsleider. Met ingang van 1 Januari 1949 werd hij benoemd tot chef werk tuigbouw. Wij zijn er van overtuigd, dat de heer Wilton zijn volle persoonlijkheid zal inzetten om het bedrijf ook in de hoogste functie te dienen. Wij wensen hem de nodige gezondheid en kracht toe, opdat zijn wens, ook in zijn nieuwe functie mee te werken het bedrijf groot en sterk te maken, in ver vulling moge gaan. Tevens is er op 29-12-1950 een dubbel afscheid ge weest: de heren W. Wilton en M. J. Römer, directie leden, verlaten de onderneming. Het aantal agendapunten van de kernvergadering op 16 januari is uitzonderlijk hoog nl. 34 stuks. Een verslag staat in de februariaflevering. In ons orgaan is ook aandacht besteed aan de vrije tijdsbesteding (overigens ook nu nog een lekker kluif je voor velen!). Het blad van 15 juni wijdt er een fors artikel aan, speciaal ook met betrekking tot het lidmaatschap van personeelsverenigingen. Op vrijdag 14 september opent ir B. Wilton op de werf een tentoonstelling, die wat de aard ervan be treft, de eerste is in de W.F.-geschiedenis. Het is een schilderijententoonstelling georganiseerd door de stichting „Kunst en Gezin". Er zijn geen ultramo derne kunstuitingen bij, weet het septemberblad te melden. Het W.F.-Nieuws van 5 oktober staat in het teken van de veiligheid op de weg. Ook al een geluid, dat onze inmiddels 11 jaar ouder geworden maat schappij niet vreemd in de oren klinkt. Verscheidene medewerkers uiten in hun bijdragen ernstige klachten. In de aflevering van 15 februari wordt melding ge maakt van het 40-jarig jubileum van de heer Th. J. de Hoog, secretaris van de directie. In een uitgebreid verslag van de kernvergadering op 14-12-1951 lezen wij o.m. een uiteenzetting t.a.v. plan nen betrekking hebbende op het graven van de nieuwe dokken 6 en 7. Naast deze urgente uitbreiding zijn tevens de volgende objecten opgenomen: het moder niseren van de fitterij, het bouwen van een lasloods voor de scheepsbouw, uitbreiding van de machinefa brieken, het verbeteren van de kraancapaciteit in het

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 18