LTONrFUENOORD 17 1953 J. D. Wilton bouwdok, het bouwen van een nieuwe sleepboot, het bouwen van tenminste één, 20 mogelijk twee canti- nes en de bouw van een opslagloods. 28 maart: Een vetgedrukt artikel van de redactie kon digt aan dat het W.F.Nieuws het als maandblad beter zal doen. Tevens wordt er een prijsvraag voor een nieuwe „pakkende kop" uitgeschreven. Op pagina één van het nummer dat op 25 april ver schijnt, staat het overlijdensbericht van de heer J. D. Wilton, oud-directeur van de onderneming en sedert 1935 lid van de Raad van Commissarissen van Wilton-Fij enoord. Op 1 juli is de verplichte Wachtgeld- en Werkloos heidsverzekering in werking getreden, zo lezen wij in nr. 13 van deze jaargang. Het augustusnummer opent met een prachtige foto van de „Maasdam" (H.A.L.) op de officiële proef vaart. In een vorig blad staat een verslag over de tewaterlating van dit schip, waarbij circa negen dui zend bezoekers van buiten de werf aanwezig zijn geweest. Het orgaan van 26 september is het laatste, dat om de twee weken verschijnt. In de aanhef van dit jubileum artikel is de gedaanteverwisseling van ons orgaan in 1952 reeds ter sprake gebracht. Het oktobernummer is het eerste, dat de verandering aan den lijve heeft ondervonden. In een „Ten geleide" geeft de directie behartenswaardige wenken om mede te werken in de vorm van bijdragen, waarin andere bedrijfsgenoten belangstellen. ORGAAN VAN EN VOOR IIET PERSONEEL VAN WILTON-F IJ ENOORD.SCHIEDAM In dit nummer treffen wij voor het eerst iets aan over het eeuwfeest, dat in 1954 zal worden gevierd en wel in een verslag van een kernvergadering. Op 18-10-1952 staat als punt 2 op de agenda: Bespre king over het 100-jarig bestaan van Wilton in januari 1954. Het novemberblad heeft eveneens groot nieuws: een aankondiging van de bouw van 32 mijnenvegers, verdeeld over 14 werven in Nederland. Het jaar 1953 begint voor onze werf goed. De op dracht tot de bouw van de walvisvaarder „Willem Barendsz" wordt in het januari blad gepubliceerd. Via een directieartikel worden wij in het blad van februari geconfronteerd met de watersnood, die in de nacht van 31 januari op 1 februari zuidwestelijk Ne derland heeft geteisterd. Daarin wordt de nadruk gelegd op het feit, dat - speciaal in zware tijden - het saamhorigheidsgevoel van het gehele volk tot grote dingen inspireert. De bizondere reparatie van de tanker „Daphnella" wordt d.m.v. een artikel en foto's in het aprilnummer voor het nageslacht bewaard. Het is een vlot verhaal over een groot karwei. Voor de eerste maal verschijnt de film „W.F. Jour naal". Tot groot genoegen van onze oud-werknemers werd Journaal 1952 op de contactmiddagen voor hen gedraaid. In de reeks van de reeds verschenen personeelsbla den is het meinummer een uitzonderlijke verschijning. Vierentwintig pagina's tekst, verlucht met fraaie foto's maken met elkaar een prachtig verhaal over Hr. Ms. Kruiser „De Ruyter". Het is het lezenswaardig relaas van de gehouden proeftochten. Routekaart

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 19