EEN MERKWAARDIG JUBILEUM (^NIEUWS Op 4 augustus bestaat de dwarshelling op de werf Rotterdam 50 jaar. Op 4 Augustus 1953 bestond onze dwarshelling 50 jaar. Hoewel het hierbij niet gaat om een per soonlijke jubilaris, maar om een 20-tal hellingwagens op rails, is het toch aardig even te memoreren wat er in die reeks jaren is verwerkt. De eerste boot, die op de helling werd genomen in 1903, was het s.s. Dokkum II, als volgnummer 1. Op de jubileumdag werd onze sleepboot Paul gehel- lingd met als volgnummer 8194. Van deze 8194 schepen die drooggezet zijn en waar bij het verzetten niet is meegerekend, zijn er ver schillende op de helling gebouwd. Het eerste schip de s.s. Phenol werd in 1904 op de helling gebouwd, de laatste in 1933 de veerboot s.s. Dr. Wagenaar. Er zijn totaal 94 schepen op de helling gebouwd en 8100 stuks drooggezet voor diverse reparaties. Op de foto is het grootste schip te zien, dat ooit op de helling is drooggezet, n.l. het m.s. Jangadeiro, met de afmetingen 103 X 14,40 X 7,50 meter. Deze is op 28 Juli op de helling gezet en dit was mogelijk doordat de hoofd- en hulpmotoren er uit genomen waren Wij hopen dat de helling nog lang zijn trouwe dien sten zal bewijzen. J. H. W. Wij lezen verder een verslag over de „eervol ontsla genen". In september verhuist de afdeling Sociale Zaken naar een nieuw, ruimer gebouw. In het oktobernummer staat het overlijdensbericht van de heer William Wilton, overleden op 23-10-1953. In een artikel te zijner nagedachtenis wordt hij ge kenschetst als een man, die zijn gehele leven nauw aan ons Reparatiebedrijf verbonden is geweest. De indienststelling van de kruiser „De Ruyter" door H.M. de Koningin vindt plaats op 18 november. Het verslag van deze indrukwekkende gebeurtenis is opgenomen in het novemberorgaan. Er wordt ook melding gemaakt van de kiellegging van de „Willem Barendsz". De jaargang wordt afgesloten met een interessant ver haal over de reparatie van het m.s. „Hoegh Belle" en een vraag- en antwoordenspel. De verslaggever „neemt er iets van mee": het verhaal over het ingebruikne- men van het geheel verbouwde, voormalige kantoor van Sociale Zaken. De afdeling Bedrijfsboekhouding heeft er woonplaats gekozen. Tenslotte bevat dit decembernummer het volledige programma van de feestelijkheden, die op 7, 11, 12 en 13 januari 1954 ter gelegenheid van het eeuw feest gaan plaatsvinden. Het programma is meer dan 3 pagina's tekst groot! Bezoek H.M. Koningin Juliana Afdeling Sociale Zaken Dwarshelling Rotterdam Afdeling Bedrijfsboekhouding

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 20