100e TANKER AAN DE WERF t J OJ* Tanker „Alva Star' Alweer een honderdsteNu is het de tanker Alva Star". Dit schip is als honderdste tanker ter repa ratie aan de werf gekomen op 24 september. In 1953 is dit getal pas bereikt op IS december, d.w.z. 3 maanden later. Met regelmatige tussenpozen lezen we in de pers: het zoveelste schip in de Rotterdamse haven aan gekomen. Dit „zoveelste" representeert dan al naar gelang het jaar gevorderd is een getal van vier of vijf cijfers. Met gepaste trots kunnen wij voor onze werf, zij het dan in drie cijfers, melden: de 100e tanker aan de werf. Vorig jaar was dit op 18 December de „Karen Maersk"; dit jaar, ongeveer 3 maanden vroeger, n.l. op 24 September, de tanker „Alva Star". De „Alva Star" werd op 20 Juni 1953 in dienst gesteld en werd gebouwd in Sunderland bij Sir J. Laing Sons Ltd. De afmetingen zijn: lengte 523'6", breedte 72'6", holte 4l'2". De hoofdmachine is een 6 ril. Dox- ford 27.9/16" X 91.5/16". Het schip kwam in ballast van Antwerpen, waar het een lading crude oil uit Mena El Ahmadi had gelost, naar onze werf voor het uitvoeren van reisreparaties en het gebruikelijke „knippen en scheren" (afbikken en verven). Buiten het feit, dat het hier het 100e tankschip betrof, was er nog een bijzonderheid. Na het los sen werden de tanks n.l. niet gasvrij gemaakt, zodat het schip met alle ladingtanks en pompkra- nen verzegeld aan de werf kwam. Dientenge volge mochten aan dek en huid geen reparaties verricht worden waar vuur bij te pas kwam, z.g. „hot work". Zonder bevriende tankrederijen iets kwaads te willen toewensen hopen we, uit de gezichtshoek van ons reparatiebedrijf bekeken, dat we het vol gend jaar nog vroeger de aankomst van het 100e tankschip kunnen melden Het novembernummer staat voor een groot ge deelte in het teken van de tewaterlating van de „Willem Barendsz". Duizenden bezoekers stromen de werf op om het enorme gevaarte van de hel ling te zien glijden. Dr. A. B. van Deinse schrijft in ons blad een inte ressant artikel over walvissen en walvisvaart. Het vervolg staat in het julinummer 1955. Voor de eerste keer in de geschiedenis van ons orgaan verschijnt het decemberblad met een om slag in kleurendruk, het Kerstgebeuren voorstel lende. Tewaterlating „Willem Barendsz"

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 22