1955 De directie doet uitgebreid verslag aan Beambten- en Fabriekskern over de stand van zaken in het bedrijf. Sedert de oorlog is 70.000.000 geïnves teerd voor herstel en vernieuwingen. ,,Veel is er gedaan, veel moet er gebeuren", zegt het verslag. Maart 1935. De proeftochten van de A-Jager „Gelderland" in de maanden januari, februari en maart worden - soms humorvol - beschreven. In het korte verslag over de reparatie van het m.s. „Canada" staat te lezen, dat het karwei 10 dagen in beslag heeft genomen, ondanks de zeer ongun stige weersomstandigheden. De opgave van andere werven luiden: Duitsland 16 dagen, Antwerpen 12 dagen en Amsterdam 13 dagen. De onderzeebootjager „Overijssel" is aanleiding, dat mr J. C. de Wit (Hoofdredacteur Provinciale Overijsselsche en Zwolsche Courant), de heer G. Werkman (Hoofdredacteur Deventer Dagblad) en mr J. W. de Bode (Hoofdredacteur Twentsch Dagblad „Tubantia") een bijdrage over de provin cie Overijssel leveren. Deze zijn opgenomen in het juniblad. Talrijke foto's laten ons het schone van deze provincie zien. Min of meer achteraf staat de foto: Kiellegging X-dam (bouwnummer 753). De juiste naam is nog onbekend. „Einde van het karwei!" Dit staat boven het hoofdartikel in het juliorgaan en het beschrijft de overdracht van de walvisvaarder „Willem Ba- rendsz". Voor artikelen betrekking hebbende op de walvisvaart zijn 40 bladzijden, gevuld met tekst en foto's, nodig. Kiellegging „X-dam" „Willem Barendsz" in volle zee

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 23