t 1958 :vm UN <OU V Ook hij haalt het zijne eruit soneelsblad. Een veelzeggend tussenkopje in het ar tikel (oktober) is: Tijdelijk een pasje achteruit. De laatste aflevering in 1957 voert ons terug naar de dagen van de „Great Eastern". Dat ook Rijksweg 20 voor W.F. iets betekent, blijkt uit een verslag over het slaan van de eerste paal. In het eerste personeelsorgaan van 1958 wordt de toename van het laadvermogen van tankers behan deld. Deze toename maakt het nodig, dat Dok 4 moet worden verlengd om tankers op te nemen tot ongeveer 85.000 ton. Ons blad ondergaat een verandering: de foto op het buitenblad vult nu de gehele pagina en de „kop" op de eerste bladzijde is naar een nieuw ontwerp gemaakt. Naar aanleiding van de overdracht van de „Missis sippi Lloyd" geeft het februarinummer een lang arti kel over 's werelds grootste rivier, de Mississippi, verlucht met foto's en schetsen. De overdracht van het m.t.s. „Lorraine" werkt inspi- In het januarinummer is het verslag van de 3-daagse proeftocht van de „Statendam" opgenomen. In hetzelfde orgaan is voor de eerste maal de Kinder rubriek „De Kinderboot" geplaatst. Blijkens een verslag in het aprilnummer is onze Ondernemingsraad enkele dagen op excursie geweest. „In de Volkshogeschool „Olaertsduyn" te Rockanje heeft de Raad enige leerzame dagen doorgebracht", zegt de secretaris van de Ondernemingsraad. Mevrouw G. M. Wilton-Key heropent de zeemans- cantine, die een belangrijke uitbreiding heeft onder gaan, noodzakelijk geworden door het toenemende aantal bezoekers. Het meinummer geeft er een ver slag van. Tevens wordt melding gemaakt van de voltooiing van het Kustmij nenvegerbouwprogramma. Het juniblad vertelt dat er 3 contactmiddagen nodig zijn in plaats van twee om het groeiende aantal oud werknemers te herbergen. Onder het hoofd: „Model van een door kernenergie voortbewogen 30.000 tons tanker in aanbouw bij het Instituut voor de Scheepvaart en Luchtvaart" worden wij - summier - in kennis gebracht met deze moderne voortstuwingsmethode. Het reparatiekarwei van de „Iberico" brengt de pen in beweging. In het septemberblad kan men er over lezen. „Handelingsbekwame Vrouwen" is het daarop vol gende belangrijke artikel. Ook voor mannen een on derwerp om aandachtig te bestuderen. De bestedingsbeperking doet haar intrede in ons per- Van boven naar beneden: Sierlijke lijnen („Statendam") 1e paal Rijksweg 20 Opening sportterreinen

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 28