rerendHet maartnummer nl. bevat een verhaal over de Franse provincie Lotharingen. De naam „Lorraine" is de Franse vereenvoudiging van Lotharingen. De eerste 5 bladzijden in het meinummer worden ge vuld met een uittreksel uit het jaarverslag 1957. Na een 9-jarig lidmaatschap geeft de heer J. W. Weber de redactiepen over aan de heer B. Blommers. De Veiligheidsdienst schrijft in dit blad een artikel over: Tien jaar ongevallenbestrijding bij W.F. Onder het hoofd: Drie dagen in Oud-Leusden staat in het funinummer een relaas over de drie studie dagen, tijdens welke de Ondernemingsraad met ver scheidene interessante vraagstukken heeft kennisge maakt. W.F. Sportterrein en Wandelpark langs de Maas in gebruikgenomen. Grote dag voor de sportafdelingen. Dat zijn de koppen in het blad van Juli. De zalmvisserij is met 3 bladzijden interessante lec tuur goed bedeeld. Het openingsartikel in de augustusaflevering is een opstel, geschreven door wijlen de heer D. W. Tietshof: De baas en het onderhoud. Daarmede heeft hij des tijds de eerste prijs in de N.I.V.E.-prijsvraag ge wonnen, benevens de eerste prijs, die door de di rectie beschikbaar is gesteld. September. Het eerste artikel handelt over een zeer bijzonder reparatiekarwei, nl. de verbouwing van het m.s. „Willem Ruys". Dit schip is op 20 sep tember aan de werf gekomen en moet 20 februari 1959 worden opgeleverd. Na de oplevering van Hr. Ms. Karei Doorman is het een welkom object voor de afdeling Reparatie. Over het laatstgenoem de karwei geeft het oktobernummer talrijke bizon- derheden. Het relaas over de gehouden proeftoch ten is eveneens in dit blad te vinden. Meer dan drie jaar heeft dit schip aan onze werf gelegen. HET GIGANTISCHE PLAN! Een opstel over het bekende Deltaplan wordt gepubliceerd in het novembernummer. De doop en de overdracht van de „Randfontein" en daarna het bezoek aan dit schip vergt 8 blad zijden in het slotnummer van het jaar 1958. In verband hiermede is een 6 pagina's tellend verhaal over „Suid-Afrika" door de Zuidafrikaanse Ambas sadeur in Nederland aan ons blad afgestaan. Johannesburg

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 29