1960 In het eerste blad van I960 treffen wij een verslag aan over de reeds eerder genoemde „Victoria". Het telt 20 pagina's. Ir J. E. Woltjer opent met een inleidend woord. In 1959 is in het julinummer aandacht besteed aan de verkorte werkweek en wel in een verslag van de ver gadering van de Ondernemingsraad op 26 juni 1959. Het februariblad I960 bevat een artikel over „De economische aspecten der werktijdverkorting." Dit is het verslag van een inleiding van Dr. W. Albeda voor de Ondernemingsraad. Ook in het maartnummer komt deze „brandende" kwestie wederom aan de orde. Daarin lezen wij een voordracht van dr Van Biemen, eveneens gehouden voor de Ondernemings raad. Op 28 maart -zo staat er in het W.F.-Nieuws van april - is de kiel gelegd voor de „Armagnac", de grootste tanker, die ooit bij W.F. op stapel is gezet. Over de verkiezing en de installatie van een nieuwe O.R. staan bijdragen in het meinieuws. Ook aan het nieuwe gebouw voor de Beveiligingsdienst en aan het nieuwe recreatiegebouw voor zeelieden aan de kop van de haven wordt in dit blad de nodige aan dacht geschonken. IN MEMORIAM Mr JACQUES Zaterdag, 25 juni I960, overleed op 76-jarige leef tijd mr Jacques Dutilh, president-commissaris van onze vennootschap. De overledene was een man van uitzonderlijke be gaafdheid en werkkracht. De talenten, waarover hij beschikte, heeft hij in dienst gesteld van allen, die een beroep op hem deden. Zijn op grote ervaring steunend inzicht in zaken en de gave om uit de vele facetten van het menselijk denken en handelen het wezenlijke in een helder betoog naar voren te brengen, verschaften zijn woord een gezag, dat niet gebouwd was op de overreding maar op redelijkheid en overtuiging. Daarbij vergat hij nimmer de mens in en achter de zaak te zien en met ingeboren wellevendheid allen tegemoet te tre den met wie hij in aanraking kwam. Onze onderneming verliest in hem een persoonlijk heid van groot formaat. Wij willen hiermede uiting geven aan onze diepge- DUTILH voelde dankbaarheid voor hetgeen deze president commissaris in een tijdvak van 23 jaren voor onze vennootschap heeft kunnen en willen doen. De Directie. (^NIEUWS 30

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 32