1961 31 Het juniorgaan maakt gewag van een reis naar Am sterdam. Acht afdelingen van onze Personeelsvereni ging gaan de 15-jarige Personeelsvereniging van de N.D.S.M. feliciteren. Dat duurt tot diep in de mor gen van de volgende dag. Het 40-jarig jubileum van de heer K. P. Muilwijk neemt vele bladzijden van het juli blad in beslag. Dirigent Joh. F. Pala neemt afscheid van de Harmo nie W.F. en geeft de dirigeerstok over aan de heer L. Th. Jansen. Het s.t.s. „Videna" is door onze Bedrijfsschool gea dopteerd. Twee leerlingen van de school schenken namens alle scholieren op de overnametocht een klok aan de opvarenden. Dit meldt het novemberorgaan. Onze Directiesecretaris, de heer De Hoog, zal op 31 december I960 zijn functie neerleggen. Dit staat in het decemberorgaan. Een volgend artikel: „De invoering van de werktijd verkorting in ons bedrijf", confronteert ons o.m. met de te nemen maatregelen, die er met betrekking tot de vereiste productiviteitsaanpassing een uitvloeisel van zijn. Het opstel eindigt als volgt: „want ten slotte stelt de arbeidstijdverkorting aan elke werkne mer hogere eisen, onverschillig welke functie hij ook heeft." Het eerste blad in dit jaar bevat enkele artikelen over gietwerk. Het zijn bijdragen van de hand van ir J. W. Niermans, prof dr A. J. Zuithoff en van ir A. Cappon. Zij geven inzicht in de modernste ontwik kelingen inzake dit eeuwenoude vak. Onze Gieterij heeft met een stand aan de Voorjaarsbeurs te Utrecht deelgenomen. In het januariblad is ook opgenomen het eerste voor lichtende artikel over de Werkclassificatie. De nieuwe telefooncentrale! Deze verbetering is terecht een openingsartikel waard en dit gebeurt dan ook in de volgende aflevering. Ander nieuws: de jubileumviering zal voortaan een maal per maand geschieden. De eerste gezamenlijke bijeenkomst vindt plaats op 27 januari. Onze oud-hoofdingenieur G. de Vries is op 7 februari overleden. Maartnummer. Naast de overdracht van de „Caltex Naples" is de reparatie van de „Ville de Strasbourg" aan de orde. „Slechts zelden ziet men grote schaden aan Franse schepen in het buitenland repareren," schrijft de verslaggever. De eerste mededeling over een nieuw te maken ge graven dok verschijnt in ons personeelsblad. In het aprilorgaan wordt melding gemaakt van het 5-jarig bestaan van de Ondernemingsraad. Het meinummer brengt een verslag over de tewater lating van de „Armagnac". Vele toeschouwers ko men naar onze werf om dit schouwspel gade te slaan. De heer T. Dons-Petersen levert een interessante his torische bijdrage over de Franse provincie van die naam. Tenslotte vinden wij het verhaal over de bezichti ging van de Deltawerken door de Ondernemingsraad. Een mededeling betreffende de uitreiking van de gouden W.F.-insignes aan hen, die 25, 40 of 50 jaar in dienst van de onderneming zijn, treffen wij aan in het juninummer. Het juliblad doet verslag van vorengenoemde uitrei king, die in de Rivièra-hal te Rotterdam heeft plaats gevonden. Niet minder dan 850 gouden speldjes, waaronder vele versierd met robijn of briljant, worden daar uitgereikt. De oud-werknemers hebben het insigne tijdens de boot-bustochten op 5 en 6 juli d.a.v. ontvangen. Dit is een aantal van 450 stuks geweest. Rivièrahal

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 33