SPREKEN IN 'T ZILVER Orgaan van en voor het personeel van Wilton-Fijenoord Schiedam 1 (^NIEUWS Als voorzitter van de redactiecommissie van ons jubilerend Wilton-Fijenoord Nieuws is het moei lijk een oordeel uit te spreken over hetgeen in de afgelopen 25 jaar is gepubliceerd. De neiging be staat zo gauw om te zeggen, dat het altijd wel goed was. Natuurlijk is dat niet zo, maar het is m.i. ook niet zo, dat de waarheid in het midden ligt. De waarheid is in ieder geval wel, dat wij als redactiecommissie meermalen hebben kunnen con stateren, dat het ene Wilton-Fijenoord Nieuws het beter doet, dan het andere. Wij begrijpen ook maar al te goed, dat niet iedere werknemer aan het einde van de maand met luid hoera-geroep zijn blad in ontvangst neemt. Wél mochten wij in de loop der jaren van verschillende zijden adhesiebetuigingen in ontvangst nemen en daarvoor zijn wij uiter aard dankbaar. Het is mede een stimulans geweest om op de moeilijke redactieweg te blijven voort gaan. Twee leden, de heren L. Giphart en J. Koppe, hebben met mij ruim 15 jaar onafgebroken zitting in de commissie gehad. Na het vertrek van wijlen de heer J. M. Schuurs, volgde de heer J. W. Weber, die onlangs is overleden, hem op. Na diens pen sionering deed de heer B. Blommers zijn intrede. In een kleine groep werkt men veelal gemakkelij ker dan in een grote. Van het werk in de redactie commissie mag ik zeker zeggen, dat er gezamenlijk oprecht gestreefd is om van het personeelsblad iets te maken. Of er dan nooit verschil van mening was? Vanzelfsprekend was dat er! Gelukkig, zou ik willen zeggen, want daaruit ontstonden soms nieuwe ideeën. Het ging ook niet altijd even vlot. Redactieleden zijn ook gewone mensen. Op de voorgrond stond echter bij allen steeds de wil om - in het belang van het orgaan - tot een oplossing te komen, die tenslotte aanvaardbaar was voor iedereen in de commissie. Daarbij bleek „overtui gen" steeds een betere weg dan „overreden". Met genoegen denk ik terug aan de vele gepasseerde maandelijkse vergaderingen. Als dan tenslotte het ,„weer een blad samengesteld" klonk, dan beteken de deze uitroep vaak het einde van een meermalen terugkerende, maandelijkse benauwenis voor de le den van de commissie. Van oktober 1947 af tot op heden verschenen 182 uitgaven van ons personeelsorgaan, waaraan de toen geboren redactiecommissie haar taak heeft gehad. Honderdtweeentachtig vergaderingen, waarin steevast een Wilton-Fijenoord Nieuws werd samen gesteld! Vóór het jaar 1947 kwamen er iets meer dan 100 nummers uit onder een andere redactie. Mogen wij nu tevreden zijn? Het antwoord op deze vraag luidt: in elke vergadering stellen wij ons tot doel om met het beschikbare materiaal een zo goed mogelijk nummer samen te stellen en daarom heeft ieder lid op elke redactiebijeenkomst een nieuwe opdracht. Blijvend is op zo'n vergadering ook de soms onuitgesproken, maar altijd aanwezige vraag: hoe zal men het blad ontvangen? Om op deze vraag een bevredigend antwoord te krijgen, zal de commissie ook in de toekomst haar uiterste best blijven doen. Deze belofte is gegrondvest op de ervaring, die ik heb verworven in mijn voor zitterschap van een commissie, waarin het begrip samenwerken geen ij del denkbeeld is. C. K.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 3