De maand september is voor onze onderneming een grote dag: in het kader van Haar bezoek aan de stad Schiedam maakt H.M. Koningin Juliana een onge veer twee uren durende rondgang over het werf ter rein en vertoeft in werkplaatsen, in de Bedrijfsschool en in de kantine van het Hoofdkantoor. Het blad van deze maand geeft er met vele foto's en een arti kel een uitgebreid verslag over. Het openingsartikel in het oktobernummer is een bij drage van de hand van ir C. Boerman. Hij licht ons daarin uitgebreid voor over het begrip Normalisatie. Verder is er een verslag te lezen over het bezoek van de Ondernemingsraad van de N.V. Philips Gloeilampenfabrieken te Eindhoven. De voorzit ter van deze Ondernemingsraad - ir F. J. Philips - noemt het in zijn slotwoord een geslaagde dag en hij hoopt de Ondernemingsraad van Wilton - Fijenoord te gelegenertijd ook eens in Eindhoven te mogen ontvangen. Een met foto's verlucht artikel van de overdracht van het m.s. „Grebbedyk" aan de H.A.L. is opgeno men in het augustusnummer. Hierin treft men ook aan het overlijdensbericht van onze oud-Hoofdinge nieur, P. W. van Gent. In meer uitgebreide vorm verschijnen bijzonderhe den over de bouw van het nieuwe gegraven dok 8. Men zal voor de bouw 42 maanden nodig hebben, verdeeld in zes perioden. Novembernummer. De Spaanse consul bezoekt de werf. Vijfendertig studenten van de Academie voor Sociale Wetenschappen en Maatschappelijk Werk te Rotterdam zijn een dag de gasten van het bedrijf. Jan Hersbach - oud-Bedrijfsschoolleerling - ont vangt de ir W. Maas Geesteranus-prijs 1962. Een 13-jarige knaap richt zich in een schrijven tot de directie met het verzoek de „Vogel Struysz" te mogen hebben, „als u het schip niet kwijt kan". l ij een jubileum is het de gewoonte de goede eigenschappen van de jubilaris te belichten. Wat aan goeds is bereikt, is mede veelal ontstaan door opbou wende kritiek. In de loop der jaren heeft het ten aanzien van ons personeels orgaan aan deze - en ook andere - niet ontbroken. Met vallen en opstaan is het W.F.-Nieuws de weg gegaan van vele harer zusterbladen in andere bedrijven: steeds strevende naar beter. Naar aanleiding van het 25-jarig bestaan van ons personeelsorgaan heeft de Redactie zich met enkele vragen tot ir B. Wilton gewend. Deze was gaarne bereid zijn visie te geven en hieronder volgt een samenvatting van zijn ant woorden op deze vragen: 1. Heeft het blad zich - volgens uw mening - in de afgelopen kwarteeuw ontwikkeld in de richting, waar in men met vertrouwen kan voortgaan? De eerste vraag wordt direct en pertinent bevesti gend beantwoord en aangevuld met de verwijzing naar het steeds toegenomen citeren van publicaties uit ons personeelsorgaan in kranten en periodieken. 2. Is het begrip binding" volgens u het belangrijkste aspect van een goed personeelsblad, of ziet u ook gelijkwaardige begrippen? Ten aanzien van de volgende vraag is er enig voor behoud. Het woord „binding" is volgens de heer Wilton een te emotioneel begrip. Het doet den ken aan het volmaakte bedrijf, waar iedere werk- (J5|)NIEUWS 38 Overdracht „Grebbedyk"

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 40