SLOTWOORD 39 fij|) NIEU WS Wij maken er onze lezers op attent, dat in ver band met het speciale karakter van dit W.F.-Nieuws enkele rubrieken blijven overstaan. In vrijwel elk uitgegeven W.F.-Nieuws in de afge lopen 25 jaren staan de namen van hen, die ons door de dood zijn ontvallen. Enkelen van hen zijn in dit nummer genoemd; met evenveel weemoed herdenken wij alle anderen, wier namen in dit blad niet zijn herhaald. 25 jaar W.F.-Nieuws: December 1962. Wij menen het aan onze lezers te mogen overla ten uit het betreffende decembernieuws zelf een „greep" te doen. Als u dit jubileumnummer hebt gelezen, kent u de geschiedenis van ons personeelsorgaan over de voor bije 25 jaren. De Redactiecommissie is er zich terdege van bewust, dat tekortkomingen algemeen menselijke verschijn selen zijn. Zonder deze valt er echter niet te ver gelijken. Bij het menselijk streven behoren nu een maal tegenstellingen: zonder duisternis zou men het begrip licht niet kennen, zonder dieptepunten heeft men geen notie van verheffing. Het goede wordt afgemeten aan het kwade en het grote wordt be paald door het kleine. Vult u deze lange reeks maar aan tot de stelling: zonder tekortkomingen geen begrip van slagen ook met betrekking tot ons eigen personeelsblad. Redactiecommissie. nemer met het grootste genoegen komt werken. „Saamhorigheid en samenwerking is wat minder geladen en voldoende. Overigens zijn de begrippen communicatie en voorlichting van groot belang ten aanzien van de inhoud van een goed personeels blad. En tenslotte is er het aankweken van waar dering voor eikaars arbeid. In een groot en geva rieerd bedrijf is het nl. wel eens zó, dat iedereen zijn eigen arbeid als het belangrijkste beschouwt." 3. Uitgaande van de stelling, dat een personeelsor gaan, qua inhoud en uiterlijk bijv. geen krantenuiter- lijk a.u.b.l) een eigen plaats moet innemen en een eigen „gezicht" moet vertonen, kunt u dan daarom trent iets t.a.v. het W.F.-Nieuws zeggen Een bedrij fskrant biedt wel enkele voordelen boven een maandblad, als bijvoorbeeld zo'n krant weke lijks wordt uitgegeven. Er zijn dan mogelijkheden voor snellere berichtgeving. Het uiterlijk en de op maak vergen meestal niet de zorgen en de tijd, die nodig zijn voor een maandblad, zoals bijvoor beeld het W.F.-Nieuws. Een periodiek is echter een orgaan met een meer blijvend karakter. Men bewaart het eerder, dan een wekelijks verschijnend blaadje. In ons bedrijf worden mededelingen, die een snelle be kendmaking vereisen op aanplakborden gepubliceerd. Voorshands kunnen wij tevreden zijn met ons per soneelsorgaan, in de vorm, zoals het nu verschijnt. 4. Zou hei nodig en nuttig kunnen zijn, dat een personeelsblad zich doelbewust gaat begeven buiten de bedrijfseigene berichtgeving, of ziet u zo'n orgaan als blijvend gebonden aan het beperkte bedrijfsterrein? „Niet al te beperkt," zegt de heer Wilton, als ant woord op vraag vier. „Er zijn naast de bedrijfseigene berichtgevingen beslist wel onderwerpen, die - in feite buiten het bedrijf liggende - toch belangrijk zijn voor de lezers. Enkele wil ik er noemen, maar dit is voor aanvulling vatbaar. Ik denk bijvoorbeeld aan sommige toeristische beschouwingen, aan hobby's van eigen werknemers belangrijke tentoonstellingen op veler lei terrein, enz." Bezoek H.M. Koningin Juliana

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 41