Hieronder volgt de nadere opbouw en taakom schrijving van de afdelingen Algemene Werk tuigbouw en Nieuwbouw. Gezien het toenemende belang, dat wij hechten aan de activiteiten buiten het gebied van de scheepsbouw, werd een Afdeling Algemene Werktuigbouw ingesteld, terwijl alle activitei ten, welke direct met het bouwen van schepen samenhangen, zijn gecombineerd in de Afde ling Nieuwbouw. Hiertoe zijn enkele afdelingen van de voormalige afdeling Werktuigbouw bij de Afdeling Nieuwbouw ondergebracht, terwijl ook intern in de afdelingen enkele wijzigingen hebben plaatsgevonden. De taak van de Afdeling Algemene Werktuig bouw ligt reeds in haar naam besloten en betreft onder meer het bouwen van hoofd- en hulpmo toren, ketels, turbines, kanonnen, kernenerge tische- en chemische apparatuur en het beheer van de gieterij en de smederij. Gezien de wenselijkheid de Technisch Weten schappelijke Afdeling een onafhankelijke afde ling te weten, is zij per 1 januari 1963 een zelf standige stafafdeling, rechtstreeks onder de di rectie, geworden. In deze afdeling, welke gegroeid is uit het la boratorium voor metallografie, zijn alle activi teiten op het gebied van trillings- en spannings- onderzoek, lastechnisch onderzoek, materiaalon derzoek, etc. geconcentreerd. De opbouw van de Afdeling Algemene Werktuigbouw, de Afdeling Nieuwbouw en de Technisch Wetenschappelijke Afdeling is per 1 januari 1%3 als volgt: AFDELING ALGEMENE WERKTUIGBOUW: verantwoordelijk voor de gehele productie van Algemene leiding: Ir F. F. Mattern, bedrijfsdi- machinefabrieken, ketelmakerij en gieterij, incl. recteur, hoofdkantoor, werftelefoon 3150. de bouw van hoofdvoortstuwingswerktuigen, Plaatsvervanger: W. N. v. d. Poll, hoofdkantoor, zowel machines voor eigen gebouwde schepen, werftelefoon 3150. als voor derden. (jj|) NIEUWS naam functie kantoor werftelef. W. N. v. d. Poll Chef Projectbureau, speciaal belast met acquisitie projecten en bewapeningszaken. hoofdkantoor 3150 ir F. C. Smit Algemeen Bedrijfsleider machinefabrieken. machinefabriek 3651 ir E. Boon Bedrijfsleider machinefabriek I en machinefa briek II H-K; vervanger van de heer ir F. C. Smit voor werktuigbouw- en algemene aangele genheden. machinefabriek 3641 J. Noordewier Bedrijfsleider machinefabriek I reparatie; vervan ger van de heer ir F. C. Smit voor reparatie. machinefabriek 3611 A. Cappon Algemeen bedrijfsleider gieterij. Fijenoord 72729 (stad) ir H. Roels Bedrijfsleider ketelmakerij machinefabriek 3619 ir C. Boerman Chef Controle Algemene Werktuigbouw; tevens belast met leiding bedrijfsnormalisatie. machinefabriek 3626 J. C. Geilman Bedrijfsleider smederij Werf Rotterdam 5-238

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 44