Doop m.s. „Gorredyk" (\J|) NIEUWS 44 Het m.s. „Gorredyk", in aanbouw voor de N.V. Neder- landsch-Amerikaansche Stoomvaart-Maatschappij Hol- land-Amerika Lijn te Rotterdam, werd op 11 decem ber door Mevrouw J. Knop-Groote Woortmann gedoopt. Na de naamgeving, die plaatsvond aan de Afbouw- kade, werden de doopster en de andere genodigden in de kantine van het Hoofdkantoor ontvangen en door ons directielid, ir O. J. van der Vorm, toegesproken. In zijn rede bracht deze in herinnering, dat er geen stapelloop aan de doop was voorafgegaan, daar het schip in het bouwdok was gebouwd. Minder spectaculair, maar van niet minder betekenis, blijft de doop een gebeurtenis, die men in de scheeps- bouwwereld graag laat voortbestaan. Spreker wees op de nauwe verbintenissen tussen rederij en scheepsbouw in het algemeen en in het bijzonder tussen de H.A.L. en W.F. De heer Van der Vorm hoopte, dat dit schip - een product van vele duizenden uren samenwerking tussen hoofd en hand zal voldoen en voor haar rederij goede bedrijfsresultaten zal mogen opleve ren, ook in deze - voor de scheepvaart - minder gunstige tijd. Tot de doopster, de echtgenote van ir Knop, Ad junct-Directeur en Chef van de Afdeling Technische Dienst van de H.A.L., richtte spreker een hartelijk dankwoord voor haar medewerking en hij bood haar als herinnering aan deze dag een geschenk aan. Een der Directeuren van de H.A.L., de heer J. W. Brand, dankte de directie van W.F. voor de vele uitnodigingen, die voor hem het bewijs waren, dat zij hier hartelijk welkom zijn. Hij deelde mede, dat de „Gorredyk" de laatste van de vier bestelde G-boten is. Aan de afwerking van dit schip is de grootste aandacht besteed en met ge noegen zag spreker terug op de prettige samen werking tussen bouwwerf en rederij. De heer Brand dankte mevrouw Knop voor haar betekenisvolle medewerking, „want", zei hij, „door de doop is de „Gorredyk" levend geworden." Na beide toespraken zei mevrouw Knop, dat zij vele doopplechtigheden had meegemaakt en had ge hoopt, dat zij zoiets ook zelf nog eens zou mogen doen. Zij zag deze eeuwenoude traditie als iets van bijzondere waarde, „want", zei ze, „een schip is meer dan een hoeveelheid staal." Uit de Friese plaats Gorredijk was een deputatie aanwezig. De woordvoerder van deze groep, de heer Sj. van der Meulen, bood voor het zojuist ge doopte schip een gezandstraald glasraam, vervaardigd door de heer J. van der Meij, aan.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 50