^NIEUWS 48 Pont, Alphen aan de Maas, bouwnummer 24 Een der „Middelburg"-boten, bouwnummers 41 en 42 langs de kade Dok 3 in aanbouw te Schellingwoude De „Prins Hendrik", die een klipperboeg had, is hierbij afgebeeld. Na de iets grotere, doch even sterke „Eva Sophie", volgde de „Fiat Voluntas", een naam, die men in de geschiedenis van „Wilton" nog vele malen zou tegenkomen. Deze boot was met zijn afmetingen van 27 X 5.50 X 2.45 meter aanzienlijk groter dan alle eerder door ons ge bouwde sleepboten en zijn machine leverde 250 ipk. Het Bestuur van de Vereniging van Bazen en Onderbazen van de Dok en Werf-Maatschappij Wilton-Fijen- oord N.V. wenst directie, chefs, col lega's en vrienden een gelukkig en voorspoedig 1963. Bouwnummer 9, de iets kleinere „Stad Arnhem", werd gevolgd door twee zusterschepen van de „Fiat Voluntas", de „Union" en de „Dieu Don- née III". De laatste heeft later als „Fiat Volun tas V" gevaren. De „L'Union", „Frans Sjan", „Tonio", „Tadran" en „Adriana" waren niet veel groter dan ons eerste bouwnummer, doch hadden een vermo gen van 120 tot 175 ipk. In 1886 stonden twee Rijnsleepboten op de helling,, de „Ideal" en de „Frauenlob", die met hun lengte van 35 meter en breedte van 5.61 meter, de grootste schepen waren, die tot 1890 op de werf werden gebouwd. Van de Gemeente Rotterdam werden enige kleine opdrachten verkregen: in 1886 drie bak jes en drie jaar later de „Havenwerken I" en „II". Voor het veer over de Maas bij Alphen bouwde

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 54