De „Eigen Hulp"-schepen vormen weer een hoofdstuk op zichzelf, evenals het baggerma- terieel, dat alleen reeds een compleet reclame- boek vult. Er kwamen enige reacties binnen op de in de vorige maand gepubliceerde foto van de trawler „Pes- cador Primero". Een interessante opmerking kwam van een lezer, die zich herinnerde, dat het schip, dat tussen de trawler en de kade ligt, de „Foreland" was, bouwnummer 294, die op 23 maart 1927 werd overgedragen aan de Shipping Coal Company te Londen en op 20 februari 1928 gedurende een storm in de Noordzee ver- ging- Inderdaad is de vissersboot jaren opgelegd ge weest en in 1928 naar Portugal verkocht. Aangezien ons dok 3 op het ogenblik in het middelpunt van de belangstelling staat, nog enige foto's van dit dok, dat gedurende de eer ste wereldoorlog bij Schellingwoude door de Nederlandsche Scheepsbouw Mij. werd gebouwd en dat over de Zuiderzee en door de Vliestroom naar de Noordzee werd gesleept en vervolgens onder de kust langs ons bedrijf bereikte. A. v. D. TWEE DAGEN Twee dagen zijn er uitgetrokken Voor 't vieren van het vredesjeest Twee dagen jaarlijks kleppen klokken Zó is het eeuwenlang geweest En in die achtenveertig uren - Bij gratie Gods ons toegestaan- Ontsteekt de mens zijn vreugdevuren Die - als een strovuur - snel vergaan. Als na twee volle vredesdagen - alleen begrepen door een kind - De mens weer op de mens zal jagen Vraag ik mij aj, hoe V dit vindt. G. Transport van dok 3 over zee naar de werf

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 56